banner15

Gökçek: CHP'li vekiller taş atmasın

Melih Gökçek, ODTÜ arazindeki tartışmalı yol inşaatında yaşanan olaylarda CHP'li vekillerin araçları taşladığını iddia etti

Gökçek: CHP'li vekiller taş atmasın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ODTÜ'nün arazisinden geçen otoyol inşaatında çıkan olaylarla ilgili olarak konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, CHP'li vekillerin belediye işçilerinin önüne geçerek onları taşladığını ileri sürdü.

CHP milletvekillerinin suç işlediğini savunan Gökçek, "Buradaki CHP grubuna rica ediyorum. Milletvekillerini aydınlatsınlar. Özellikle oradaki anarşi olayların içine girip, o öğrencileri tahrik ve teşvik etmesinler. Arabalarımıza taş atmasınlar" diye konuştu.

CHP Grup Başkanı Yaşar Çatak'ın "CHP'li milletvekillerinin taş atmasını meşru savunma olarak görüyoruz" şeklindeki açıklaması üzerine Gökçek, "Bravo, meşru savunma için dozerler ve kepçeler taşlanabilir. Ortada ne polis var ne bir şey" şeklinde konuştu.

"POLİSE İFTİRA ATMAYIN"

Televizyonda olaylarla ilgili bazı fotoğraflar göstereceğini de dile getiren Gökçek şöyle konuştu:

"Bir tanesinde polis yok. İftira atmayın polise. İlhan Cihaner geliyor, ayağını basıyor, duruyor; Hüseyin Aygün eline taş alıyor, resimleri var. Aylin Nazlıaka 'Sen, sen gel bakalım buraya, kimliğin var mı' diye soruyor. Sen kim oluyorsun? Nesin sen? Oradaki garip de kalkıp kimlik gösteriyor. Hayret bir şey. 'Hadi yürü işine, sen kimsin' dese bitti. Ben olsam onu derim. Nazlıaka, çok iyi şov yapıyor. Dozerin önüne çıkıp Gezi Parkı olaylarında TOMA'nın önüne geçen siyah elbiseli hanım gibi aynı hareketi yapıyor. Sen milletvekili olarak bir kamu çalışmasına nasıl mani olabilirsin?

Bizim yaptığımız eksik bir çalışma varsa bunun yolu nedir, gidersin savcılığa verirsin. Sen polis misin, savcı mısın? Milletvekili titrini sana parlamento vermiş, o kimliğini orada kullanamazsın, dokunulmazlığını suiistimal ediyorsun. Böyle bir yetkin yok. Bundan sonra arkadaşlara tembih edeceğim, geldiği zaman 'Hadi bakalım, hadi bakalım' aynen böyle diyecekler.

Milletvekili olmak, kalkıp da bu tarzda diklenmeyi gerektirmez, herkes haddini bilecek. Oradaki çocuklar terbiyesinden, edebinden bu duruma sessiz kaldılar."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 15:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35