banner39

Gökçek de MHP'lileri Ak Parti'ye çağırdı

Başbakan Erdoğan'dan sonra Melih Gökçek de çözüm sürecinin sona ermesinden sonra MHP'lileri kendi partilerinde görmek istediklerini söyledi

Politika 25.03.2013, 10:01 25.03.2013, 10:08
Gökçek de MHP'lileri Ak Parti'ye çağırdı

Dünya Bülteni /  Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MHP'lilerin "Barış olursa istikbalimiz yok olur, barajı aşamayız" diye sıkıntıya girmelerine gerek olmadığını ifade ederek "Doğruyu kabul etsinler, gelsinler Ak Parti'nin içinde beraber siyaset yapalım" çağrısında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tv8'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Bursa mitingindeki konuşmasına değinen Gökçek, "Sayın Bahçeli, 'Biz ancak İmralı'ya Apo'yu asmak için gideriz' diyor. Dün baştaydın, sen affettin. Şimdi mi aklına geldi? Assaydın o gün" diye konuştu.

Bahçeli'nin en büyük vasfının MHP'li gençleri sokağa dökmemek olduğunu ifade eden Gökçek, "İlk defa maalesef o Bursa mitinginde kendi kendini inkar eden bir beyanat verdi; 'Onun da zamanı gelecek' dedi. Bu Sayın Bahçeli'ye yakışmadı" dedi.

CHP'nin içindeki "ulusalcıların" ve özellikle MHP'nin barış sürecine karşı olduklarını öne süren Gökçek şöyle devam etti:

GELİN BERABER SİYASET YAPALIM

"Türkiye'ye huzur gelirse, Güneydoğu'dan şehitler gelmezse, ceset gelmezse tabiri caizse bu siyasal partilerin istismar edecekleri sermayeleri kalmayacak. Ben bir vilayet biliyorum; adam belediye başkanı iki cenaze daha gelse seçimi alacaktık, diyor. Bu zihniyetin artık yıkılması lazım.

Bütün MHP'lilere sesleniyorum; 'Siyasi olarak bu barış olursa istikbalimiz yok olur, barajı aşamayız' diyenler, ülkenin geleceği için bu tip sıkıntılara girmeye gerek yok. Doğruyu kabul etsinler, gelsinler bizim Ak Parti'nin içinde beraber siyaset yapalım."

ERDOĞAN DA BENZER ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Başbakan Erdoğan da geçen hafta yaptığı konuşmada, MHP tabanına seslenerek Ak Parti'ye katılma çağrısında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?