Görüşmeyle ilgili CHP'den ilk açıklama

Ak Parti ile yapılan koalisyon görüşmelerinden sonra açıklama yapan CHP Sözcüsü Haluk Koç, toplantının bir ön görüşme niteliğinde geçtiğini söyledi

Görüşmeyle ilgili CHP'den ilk açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun koalisyon görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Koç, "Özel bir bahis açılmadı, madde madde tartışma toplantısı değildi toplantımız. Sadece bir niyet, irade ortaya kondu. Hiç kimse kavga etmedi, güler yüzlü bir toplantıydı" dedi.

Haluk Koç'un açıklamalarından satır başları: Seçimden sonra bir açıklamada bulunmuştuk. Tek partiye iktidar yetkisi verilmediğini ifade etmiştik. CHP'nin Türkiye'nin çözümsüz kalmaması için üzerine düşeni yapacağını söylemiştik. Akan takvim içerisinde değişiklik açıklamalar, değerlendirmeler oldu. Bugünkü çıkan sonucu Sayın başbakan özetledi.

Karşılıklı bir güven tesisi gerekiyor. Daha önceki uygulamalarda görülen aksaklıkların giderilmesi gerekiyor, bunların üzerinde duruldu. Bu irade kısmına geçecek olursa Türkiye'nin güçlü bir hükümet profilinin olması gerektiğinin altı çizildi.

Müzakere öncesi bir ön görüşme bir usul bir irade ortaya kondu. Niyet beyanında bulunuldu. Bundan sonra her iki tara çerçevesinde de ele alınacak. Daha detaylı değerlendirmeler yapmak mümkün ama bu çerçevede kalma gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 17:56
banner53
YORUM EKLE

banner39