banner15

Gül: Ben AK Parti'nin kurucularındanım

Cumhurbaşkanı Gül, "Ben nihayetinde AK Parti'nin kurucusuyum. Bunlar günü geldiğinde kendi aramızda konuşacağımız konular" dedi

Gül: Ben AK Parti'nin kurucularındanım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın "Genel Başkanlık için davet edilirse hayır demez" şeklindeki açıklamaları üzerine kendisine sorulan sorularilginç cevaplar verdi.

Gül, AK Parti Genel Başkanlığı konusunda, "Bunların şimdi sırası değil, ben nihayetinde AK Parti'nin kurucusuyum. Bunlar günü geldiğinde kendi aramızda konuşacağımız konular" dedi.

Gül, ''Dolu dolu 7 yıl geçirdim diyebilir misiniz?'' sorusuna da şu cevabı verdi: Geçmişimize baktığınızda benden önce 10 cumurbaşkanı var. Çok dolu 7 yıl geçti. Tarihçilerin yazacağı çok büyük olaylar yaşandı. Benim cumhurbaşkanı seçilme sürecimde. 7 yılın sonunda ‘Aman bu adam cumhurbaşkanı olmasın’ diye konuşanların bugün gelebildiği tek devlet kapısı. Hepsine kucağımı açtım. Bugün bunları görmekten mennuniyet duyuyorum.

Seçilmiş insanların hepsinin süresi vardır. Süreler bittikten sonra bunu halk takdir eder. Gayet doğrusu gönlüm rahat bir şekilde bu 7 yılın sonuna gelmiş vaziyetteyim. 28 Ağustos’ta anayasaya göre görevim bitiyor. Adaylar belli, Şimdi artık Türkiye’ye yakışır şekilde halkın seçeceği cumhurbaşkanlığı sürecinden hepimizin başarıyla çıkması önemli.''

Cumhurbaşkanı Gül, Köşk adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu ile görüşmesi ile ilgili olarak da ''Bir cumhurbaşkanı adayı nezaket ziyareti yapmak isteyince kabul ettim. Başbakan ile daha önce görüşmüştüm. Ekmeleddin İhsanoğlu’na da başarılar diledim'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 16:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48