banner39

Gül: EXPO Türkiye'de ses getirir

Cumhurbaşkanı Gül, ''Her ülkenin EXPO'yu yapma isteğine saygı duyarız; ancak Türkiye'de yapılacak bir organizasyon daha çok ses getirir'' dedi.

Politika 13.12.2012, 18:53 13.12.2012, 18:53
Gül: EXPO Türkiye'de ses getirir

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Gonzalez Loscertales ve İzmir Valisi M. Cahit Kıraç başkanlığındaki EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre Gül, kabulde ''Her ülkenin EXPO'yu yapma isteğine saygı duyarız; ancak Türkiye'de yapılacak bir organizasyon daha çok ses getirir'' diye konuştu.

Gül, İzmir'in EXPO 2015'i alabilmesi için çok çaba sarfedildiğini, ancak o günkü koşullarda şanssızlıkların yaşandığını, bu sefer ise daha hazırlıklı olduğunu belirtti.

TÜRKİYE'NİN MOTİVASYONU ÜST DÜZEYDE

EXPO Genel Sekreteri Loscertales ise Türkiye'nin hazırlıklarının bu sefer çok daha iyi olduğunu belirterek, organizasyona ilişkin koordinasyon ve motivasyonu üst düzeyde gördüğünü söyledi.

İzmir Valisi Kıraç da Cumhurbaşkanı Gül'e, EXPO 2020 adaylık süreci ve süreçle ilgili çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Vali Kıraç, İzmir'in 2015 adaylığına kıyasla çok daha hazır olduğunu belirtti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?