banner39

Gül: Müşterek hedefler önemli

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'deki Türkmenlerin müşterek hedefler doğrultusunda hareket etmelerinin önemli olduğunu belirtti.

Politika 29.03.2013, 20:34 29.03.2013, 20:34
Gül: Müşterek hedefler önemli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullh Gül, Suriye Türkmenleri Platformu temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre Gül, Suriye'nin ''sadık vatandaşları'' arasında yer alan Türkmenlerin, Suriye ile Türkiye arasında sevgi ve muhabbet köprüleri kuran en güçlü beşeri bağlardan olduğuna dikkati çekti.

Gül, Suriye'de, Halep'ten Humus'a, Lazkiye'den Golan-Kuneytra'ya, Şam'dan Rakka'ya, Hama'dan İdlip'e ve Suriye'nin başka bölge ve beldelerine kadar çok geniş bir satha yayılan Türkmenlerin müşterek hedefler doğrultusunda birlik ve beraberliklerini güçlü tutarak tek ses ve tek vücut halinde hareket etmelerinin önemli olduğunu kaydetti.

Ayrıca, hedef ve söylem birliği sağlanmasının, yeni ve demokratik bir Suriye vücuda getirilirken Türkmenlerin hak ve hukuklarının güvence altına alınması bakımından da elzem olduğunu ifade eden Gül, bu doğrultuda Suriye halkını oluşturan tüm kesimlerle temas ve işbirliğinin sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?