Gül'den HSYK'yı veto cevabı: Önce bir çıksın!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK düzenlemesini veto edip etmeyeceğini soran gazeteciye "Önce bir çıksın bakalım. Önce bir yasa çıksın o zaman ne yapacağımı görürsünüz." dedi

Gül'den HSYK'yı veto cevabı: Önce bir çıksın!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HSYK düzenlemesiyle ilgili bir soru üzerine ''Yasanın nasıl çıkacağına bakmak lazım, Genel Kurul'da değişiklikler olabilir. Yasa çıktığında ne yapacağımı görürsünüz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile görüşmeden sonra yapılan ortak basın toplantısında HSYK düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, HSYK düzenlemesini veto edip etmeyecekleri yönündeki bir soru üzerine şunları söyledi: Geçen haftaki çabalarımı biliyorsunuz ben bir anayasa değişikliğinin gerçekleşmesi için uğraştım. Buradaki esas amaç yargı çerçevesinde tartıştığımız bir konunun anayasa ile halledilmesi değil aynı zamanda iktidar ve muhalefetin işbirliği ile bir sıkıntının halledilmesi olacaktı. Maalesef gerçekleşmedi. Tasanın nasıl çıkacağına bakmak lazım. Genel Kurul’da değiştirilebilecek şeyler olabilir. Önce bir çıksın bakalım. Önce bir yasa çıksın o zaman ne yapacağımı görürsünüz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 14:04
banner53
YORUM EKLE

banner39