banner39

Gül'den polemiği bitiren açıklama

Cumhurbaşkanı Gül, adaylık konusunda başlatılan polemikte ilk kez konuştu. Gül, Erdoğan'a kardeşten öte olduklarını söyledi

Politika 04.08.2012, 14:10 05.08.2012, 09:23
Gül'den polemiği bitiren açıklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda başlatılan polemikte ilk kez konuştu. Gül, kendisiyle Erdoğan arasında kardeşlikten öte bir hukukun olduğunu belirterek "günü geldiğinde bu konular oturulur, konuşulur. Şimdi çok erken böyle şeyleri konuşmak için" dedi.

Gül, Ankara'da Ulucanlar ve Hamamönü'ndeki ziyaretlerden sonra Hacı Bayram Camii'nde öğle namazını kıldı. Çıkışta da gazetecilerin konruya ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Gül, bir soru üzerine "Daha 2 yıl var önümüzde. Günü geldiğinde aramızda oturur konuşuruz.. Şu an işlerimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sayın Başbakan Tayyip Bey ile arkadaşlığımız, ilişkilerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir. Dolayısıyla bunu da aklınızda tutmanızı isterim Günü gelince oturur konuşuruz, ne yapılması gerekiyorsa yaparız." diye konuştu.

ADAYLIK POLEMİĞİ

Cumhurbaşkanı Gül'ün adaylığı ile ilgili polemik, Köşk'ün sözcülerinden Ahmet Sever'in bir gazeteye yaptığı açıklamalarla başlamıştı.

Ahmet Sever, Ak Partili bazı milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Gül'ün bir daha aday olmayacağı yolunda yaptığı açıklamaların Gül'ü üzdüğünü iddia etmişti.

Sever'in iddiaları üzerine Ak Parti'den de çeşitli açıklamalar gelmişti.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü