banner15

Gül'den veda sinyali: Bunlar artık son kabullerimiz!

Cumhurbaşkanı Gül, Mali büyükelçisini kabulunde yaptığı basın mensuplarına "Bunlar artık son kabullerimiz" diyerek Çankaya Köşkü'ne veda sinyalini verdi.

Gül'den veda sinyali: Bunlar artık son kabullerimiz!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mali büyükelçisini kabulunde yaptığı basın mensuplarına "Bunlar artık son kabullerimiz" diyerek Çankaya Köşkü'ne veda sinyalini verdi.

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mali Cumhuriyeti Büyükelçisi Birahim Soumare'yi kabul etti. Gül, kabulden önce gazetecilere, "Bunlar son kabullerimiz, biliyorsunuz" dedi.

Çankaya Köşkü'ndeki kabulde Büyükelçi Soumare, Cumhurbaşkanı Gül'e güven mektubunu sundu. Soumare'nin büyükelçilik mensuplarını Gül'e takdiminin ardından anı fotoğrafı çektirildi.

Gül, kabulün ardından salondan ayrılırken de Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever'e "Artık bunlar son kabullerimiz değil mi?" diye sordu.

Gül'ün bu ifadeleri, "Başbakan Erdoğan'ın adaylığının kesinleşmesi" şeklinde yorumlara neden oldu. Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda son bir kez daha Abdullah Gül'le görüşmesi bekleniyordu. Erdoğan, "son bir kez daha istişare edeceğiz" demişti. Ancak Gül'ün istişareden önce böyle bir açıklamada bulunması, sosyal medyada "kararını vermiş" şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 16:30
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48