banner39

Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin hukuki sürecin başlayacağını söyledi

Politika 29.04.2014, 13:17 29.04.2014, 13:20
Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Erdoğan, başka bir gazetecinin, "Yabancı basına verdiğiniz röportajınızda Fethullah Gülen ile ilgili ifadeniz var. Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacak mı" şeklindeki soruya da "Başlayacak" cevabını verdi.

Erdoğan bir gazetecinin, "İsrail ile ilgili yapılacak anlaşmayla ilgili açıklamanız oldu. Büyükelçi gelmesi söz konusu mu" sorusu üzerine, "Daha görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler nihayete ersin, ondan sonra. Müzakereler bittikten sonra normalleşme, normalleşme de büyükelçilerin atanmasıyla başlar" diye konuştu.

Erdoğan, "Cemevlerini statüsüyle ilgili düzenleme yapmayı planlıyor musunuz? Basına yansıyan haberler, 4 tane reform planladığınız şeklindeydi" sorusuna da, "Ben öyle bir şey planlamadım. Cemevlerine mani bir hal var mı? Herkes cemevini kuruyor mu, kuruyor" yanıtını verdi.

Yorumlar (2)
HAMZA ARSLAN 9 yıl önce
BB,boşuna demedi inlerine gireceğiz diye ,,anlaşılan asıl merkez çökmüş ki seni alacağını söylüyor ,,bundan sonra tansiyonunu paltonun üstündende ölçtürsen farketmeyecek ihanet ettiğin vatanda yargılanacaksın ve ebulehebin sonu seni bekler olacak ,,seni gidi budasever seni
hamza arslan 9 yıl önce
kullanılmış mendil bile yıkanınca bir şeye yarar ;ya sen neye yararsın vatan haini fg,,en sevdiklerin işin bitti diye ipini çekiverdiler,,bir müslüman erzurumlu olarak hakkımı helal etmiyorum,hesabımız ahirette inşaallah
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?