banner15

Gürsel Tekin: Günah keçisi oldum

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Partime küsüp cazgırlık yapmadım" dedi. Tekin, aday belirleme sürecinde günah keçisi olduğunu söylerken, örgütün kendisine yönelik tepkisini de itiraf etmiş oldu

Gürsel Tekin: Günah keçisi oldum

CHP'de, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'ndan Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na kaydırılan Gürsel Tekin, Habertürk televizyonunda yeni göreviyle ilgili ve gündemdeki olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.MYK'daki değişimin kendisi için sürpriz olmadığını, seçimden sonra beklendiğini dile getiren Tekin, "Siyasi partilerde her zaman olur. Ama CHP dışındaki değişimler bu kadar etkili olmuyor. Hangi görevde olduğumuzun hiç önemi yok. Ben hiçbir zaman partime küsmedim. Görevde yokum diye cazgırlık yapan bir adam değilim" dedi. Parti içinde yaşanan tartışma ve kavgaları eleştiren Tekin, "Türkiye yangın yeri. CHP'nin bu tehlikeyi önleyecek politikalar üretmesi lazım. İç kavgalar, partinin kurumsal kimliğine zarar getirecek davranışlar CHP'ye yakışmaz" diye konuştu.

ANADOLU'YU DOLAŞACAĞIM

Yeni MYK'nın ilk toplantısına katılmamasına yönelik iddiaları eleştiren Gürsel Tekin, katılmama nedenini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bildiğini, cenazeye katılmak için İstanbul'a gittiğini söyledi. Kendisine parti sözcülüğü ile ilgili bir talep gelmediğini ve böyle bir konuşma olmadığını ifade eden Tekin, yerine getirilen Nihat Matkap'a elinden gelen her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Ankara'da oturarak siyaset yapılamayacağını savunan Tekin, "Genel başkanımızdan izin alarak Anadolu'yu dolaşacağım. Ankara'da oturarak siyaset yapılmaz" diyerek, yeni dönemde yollara düşeceğinin işaretini verdi.

YOĞUN TEPKİ KOLTUKTAN ETTİ

CHP örgütlerinden yoğun tepkiler olduğu ve bu nedenle örgüt ve örgütlenmeden alınıp, basın ve propagandadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Tekin, bu iddiaları, seçimlerden önce aday belirleme sürecinde yaşanan olaylara bağladı. Tekin, "4 bin 500 tane aday başvurusu oldu. 135'i vekil oldu. Diğer arkadaşlar için günah keçisi ben oldum ya da genel başkan oldu. Neden günah keçisi ben oldum?" dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 07:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35