Gürsel Tekin: İlçeyi kabul etmem

CHP'nin İstanbul aday adaylarından Gürsel Tekin, kendisi hakkında ortaya atılan, "Kadıköy'ü garantilemek için böyle yapıyor" şeklindeki yorumlara karşı çıkarak ilçe belediye başkanlığı istemediğini söyledi

Gürsel Tekin: İlçeyi kabul etmem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul adaylığı için Sarıgül ile yarışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kadıköy'e razı olacağı iddiasını reddetti. Tekin, 'Hayır, kabul etmem. Böyle bir şey istesem zaten bana kim engel olabilir' dedi.

CHP'de İstanbul Büyükşehir Adaylığı için yarış tüm hızıyla devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Mustafa Sarıgül dışında aday olduğunu açıklayan üç isim daha olsa da, esas yarış bu iki isim arasında geçiyor.

Yeni Şafak gazetesine konuşan Gürsel Tekin, 'aslında bir ilçenin başkanlığını garantiye almak istiyor' şeklindeki yorumlar için, "Gürsel Tekin 2009'dan bu yana aday adayı. Benim İstanbul'la ilgili hayallerim, projelerim bugün oluşmuş değil. Ben İstanbul'u ve sorunlarını çok iyi biliyorum. Bunları diyen yazarlar siyaset cahili. Ben 30 yıldır bu partiden başka bir yere gitmedim. Benimle dışarıdan bir insanı kıyaslayan köşe yazarlarına ben 'cahil yazarlar' diyorum. Ben CHP tarihinde hiç olmamış biçimde tek başıma İstanbul için iki kez aday adayı oldum. Bütün delegelerin oyuyla seçildim. Arkamda lobiler, sermaye yok ve ben hep kazandım." dedi.

Tekin, "Bir ilçe için teklif gelse kabul eder misiniz?" sorusu üzerine ise "Hayır, kabul etmem" diyerek şu cevabı verid: Ben böyle bir şey istesem zaten bana kim engel olabilir?

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 12:15
banner53
YORUM EKLE

banner39