banner39

Gürsel Tekin 'metafor yapmış'

CHP Genel Sekreteri Tekin, Türkiye'nin iki gün içinde Suriye'ye gireceği yönündeki açıklamalarından geri adım atarak ilginç bir savunmada bulundu: Müdahale günü bir metafordu...

Politika 08.05.2015, 10:23 08.05.2015, 10:46
Gürsel Tekin 'metafor yapmış'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye girecek" iddialarından geri adım atarak ilginç bir savunma yaptı. Tekin, yaptığı tespitin bir iddia değil "metafor" olduğunu söyledi.

Gürsel Tekin "Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır" dedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre "Yarın akşam, belki öbür müdahale"nin bir metafor olduğunu belirten Tekin şöyle konuştu: Kaldıki duyumlarımın yalan olmasını yanlış çıkmasını en çok ben isterim. Doğru çıkma itimalini düşünmek bile istemiyorum. Suriye'deki belli güçlere yapılan yardımlar herkesçe malum." diye konuştu.

METAFOR NEDİR?

Metafor Fransızca'da "mecaz" anlamına geliyor.

Metaforun bir başka tanımı ise şöyle: Bir kelime yerine herhangi bir bakımdan kendisine benzerliği bulunan başka bir kelime kullanma şeklindeki edebî sanat, benzeyen veya benzetilenden yalnız biri bulunan teşbih..

NE OLMUŞTU

Taraf Gazetesi'ne konuşan Gürsel Tekin, “Türkiye bu akşam ya da cuma günü yapacağı askeri bir operasyonla Suriye’ye girecek” demişti.

Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin orduyu en geç iki gün içinde Suriye’ye sokmayı planladığını iddia ederek, "Bu bilgiyi çok sağlam bir kaynaktan aldım" demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?