banner39

Gürsel Tekin'den yüzde 7'lik seçim barajı iddiası

CHP'li Gürsel Tekin, Ak Parti ile HDP'nin seçim barajının yüzde 7'ye çekilmesi konusunda anlaştıklarını söyledi. Tekin bu anlaşmayı destekleyeceklerini belirtti

Politika 25.12.2014, 11:02 25.12.2014, 11:20
Gürsel Tekin'den yüzde 7'lik seçim barajı iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ak Parti ile HDP'nin seçim barajı konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Tekin, iki partinin seçim barajının yüzde 7'ye çekilmesinde anlaşmaya vardıklarını kaydetti.

Rudaw'a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, iktidar partisi ile HDP'nin seçim barajının yüzde 7'ye indirilmesi konusundaki anlaşmasını destekleyeceklerini ifade etti. 

Gürsel Tekin, seçim barajı konusunda anlaşma olup olmadığıyla ilgili soruya, "Kim, kiminle nasıl bir anlaşma yapmış bilemiyorum. Bir rivayet üzerinde konuşacak değilim. Benim gördüğüm kadarıyla HDP tek başına seçime girecek ve bunun için de yüzde 10 barajıyla ilgili bir anlaşmanın sağlandığı. İktidar büyük olasılıkla barajı yüzde 7'ye çekecek. Bu konuda bir anlaşma sağlanmış gibi görünüyor." dedi.

Böyle bir durumda, barajın yüzde 7'ye çekilmesini destekleyip desteklemeyecekleri konusundaki soruya cevap veren Tekin, "Elbette destekleriz. Biz bu konuda kanun teklifi vermiştik. Baraj mümkünsü yüzde 3 olsun. Türkiye'deki birçok parti, kendini var etme olanağı bulur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?