banner15

'Haberal ölürse sorumlular cinayetten yargılanır'

CHP'li İsa Gök, Haberal'in sağlık durumunun iyi olmadığını ifade ederek ölmesi durumunda sorumlularının görevi ihmalden değil cinayetten yargılanacağını savundu

'Haberal ölürse sorumlular cinayetten yargılanır'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili İsa Gök, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Kardiyoloji bölümünde tedavi gören Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal'ı ziyaret etti. Ziyaret çıkışında açıklama yapan Gök, Haberal'ın hastalığının çok ciddi olduğunu belirterek, ölümü durumunda sorumluların görevi ihmalden değil cinayetten yargılanacakları iddiasında bulundu.

Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji bölümüne gelen CHP'li Gök, Ergenekon tutuklusu Haberal'ın Supra Ventrikürel Taşi Kardi hastalığına yakalandığını ve bu hastalığın asla hapishane şartlarını kaldırmayacağını açıkladı.

Gök, Haberal'ın hastalığının oldukça ilerlemesinin sebebini ise, "Daha önce hastane basarak zorla cezaevine götürenler bu hastalığın ilerlemesine neden olmuşlardır. Supra Ventrikürel Taşi Kardi hastalığına yakalanan Haberal'ın hastalığı asla hapishane şartları için uygun değildir" şeklinde açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 16:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35