banner15

Hacıbektaş'ta protokol krizi...

Nevşehir'de düzenelenen Hacı Bektaş Veli'yi anma etkinliklerinde protokol krizi yaşandı. Günay'ın yerine Kılıçdaroğlu kürsüye çağrıldı

Hacıbektaş'ta protokol krizi...

48. Ulusal, 22. Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenleriyle kültür sanat etkinliklerinde protokol krizi yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın konuşması için adı anons edildiği sırada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tören alanını terk etti. Bunun üzerine kürsüye gelen Bakan Günay, kimsenin burayı siyasi arenaya dönüştürmeye hakkı olmadığını söyledi.

Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenleri çok sıcak bir ortamda başladı. Bakan Günay ile CHP lideri Kılıçdaroğlu el sıkıştı ve protokolda yan yana oturdu. Törene katılanların isimleri tek tek sayıldı ve alkışlandı.

ÖNCE BAKANIN KONUŞMA SIRASI DEĞİŞTİRİLDİ

Programın akışı anons edilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması Bakan Günay'dan önce olacağı söylendi. Fakat bir süre geçtikten sonra yapılan yeni bir anonsla Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını, Bakan Günay'dan sonra yapacağı duyuruldu.

Kriz bu sırada başladı. Kılıçdaroğlu konuşmasını yaptıktan sonra yerine oturdu. Daha sonra Bakan Günay, konuşma yapması için anons edildi. Tam bu sırada CHP lideri Kılıçdaroğlu oturduğu yerden kalkarak tören alanını terk etti. Bakan Günay anons edildiğinde törene katılanlar tarafından yuhalandı.

Kürsüye gelen Bakan Günay, bu duruma sert sözlerle tepki gösterdi. Burasının siyaset meydanı olmadığını dile getiren Günay, konuşunca hizmet için konuştuklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Bakan Günay, Hacıbektaş-ı Veli'yi içselleştirenlere bunun yakışıp yakışmadığını onu sevenlerin takdirine ve vicdanına bıraktığını belirtti.

Türkiye'de kimseyi ayırt etmeden Yaradan'ın kulu olarak saydıklarını ve bütün Türkiye'yi pak etmeye çalıştıklarını anlatan Günay, ektiklerini, biçtiklerini, milletin güvenini aldıklarını ve başları üzerinde taşıdıklarını kaydetti.

Millete hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Kimse burayı siyasi arenaya dönüştürmeye çalışmasın. Burası birlik sevgi saygı kapısıdır." dedi.

Konuştuktan sonra kalkıp gidenlerden daha güzel gölgelikler yapacaklarını, asıl hak edilen sevgi saygıyı göstereceklerini dile getiren Günay, her ne yapıyorlarsa, milletin gücü ile yapacaklarını vurguladı.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer
Muammer - 8 yıl Önce

Sivasta Katledilen onca insana hakaret edercesine katillerin ismini listeye alan bir yönetim Alevilerin en dogal haklarini dahi görmezden gelen bir yönetimin yaptigi terbiyesizliklere saygi beklemesi ne derece mantiklidir?

banner39

banner36

banner37

banner35