banner39

Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığına yeşil ışık

Erdoğan, Hakan Fidan ile ilgili Davutoğlu'yla konuştuğunu ama ne konuştuğunu açıklamayacağını söylemişti. Davutoğlu ise Fidan'la ilgili her konuda pozitif duracağını söyledi

Politika 05.02.2015, 10:13 05.02.2015, 10:13
Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığına yeşil ışık

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çözüm Süreci'nin en kilit isimlerinden biri olarak bilinen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili seçileceği yönündeki iddialar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra Babakan Ahmet Davutoğlu'na da soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fidan ile ilgili Davutoğlu'yla konuştuğunu ama ne konuştuğunu açıklamayacağını söylemişti. Davutoğlu ise Fidan'la ilgili her konuda pozitif duracağını belirterek milletvekilliği adaylığın yeşil ışık yaktı.

Dün akşam özel bir televizyon kanalında konuşan Başbakan Davutoğlu, Hakan Fidan'ın aday olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine “Yiğittir. Güvendiğim arkadaşlardan biridir. Hakan Bey ile ilgili her konuda her yerde pozitif dururum. Ne olursa olsun bulunduğu yerin hakkını verir ” dedi.

Davutoğlu Fidan ile ilgili şunları söyledi: Hakan Bey benim akademik hayatımdan beri tanıdığım bir arkadaşımızdır. Ve nihayet MİT Müsteşarı olarak da çok yakın çalıştığımız bir insan. Hakan Bey hepimizin takdirini kazanmıştır. Yiğittir. Hangi görevi alırsa hakkını verir. Hakan Bey ile ilgili her konuda her yerde pozitif dururum. Hakan Bey güvendiğim arkadaşlarımdan biridir. Dediğim gibi ne olursa olsun bulunduğu yerin hakkını verir.

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?