Halk TV'de gülümseten cehalet-VİDEO

CHP'nin yan kuruluşlarından biri olarak bilinen Halk TV'yi yöneten Gazeteci Hakan Aygün, Hasan El Benna ile Hasan Sabbah'ı aynı kişi zannederek programda ahkâm kesti

Politika 17.07.2013, 16:38 17.07.2013, 16:46
Halk TV'de gülümseten cehalet-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, kendi yönetimindeki kanalda Mısır'daki olayları değerlendirdiği sırada izleyenlere tebessüm ettiren hatalara imza attı. Aygün, Hasan El Benna ile ondan 800 yüzyıl önce yaşamış olan Hasan Sabbah'ı karıştırdı.

CHP'nin yan kuruluşu olarak bilinen Halk TV'yi yöneten Gazeteci Hakan Aygün, Mısır'daki askeri darbenin konuşulduğu aynı kanaldaki bir programa misafir olarak katıldı.

Aygün, burada Mısır'da olup bitenleri yorumlarken komik hatalara imza attı. Yorum yaptığı konu hakkında aslında pek fazla bir bilgi sahibi olmadığı açıkça belli olan Hakan Aygün, bunu İhvan-ı Müslimin ile Haşaşiler örgütünü ve onların liderlerini karıştırarak daha net bir şekilde ortaya koydu.

Aygün, 1928 yılında İhvan-ı Müslimin Hareketi'ni kuran Hasan El Benna ile 10. Yüzyılda Büyük Selçuklu Devleti zamanında kurulan Batinî örgütünün kurucusu Hasan Sabbah'ı karıştırdı.

Aygün'ün birbirleriyle hem her yönüyle farklı olan hem çağdaş bile olmayan bu iki oluşumu karıştırması; onun konu hakkında ahkâm kesen tavırlarıyla karşılaştırılınca ortaya komik bir tablo çıkıyor.

İşte Aygün'ün o programdaki konuşması:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?