banner39

Halkın yüzde 64'ü süreci destekliyor

Başbakan Erdoğan, çözüm süreci konusundaki son anket sonuçlarını paylaştı: ''Halkın yüzde 56'sı süreci destekliyor. Kararsızları dağıtınca bu oran yüzde 64'ü buluyor.''

Politika 27.03.2013, 23:05 28.03.2013, 07:30
Halkın yüzde 64'ü süreci destekliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Merkezi'nde, partisinin Akdeniz Bölgesi milletvekilleriyle bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde teröre çözüm süreci vardı.

NTV'nin haberine göre, Başbakan Erdoğan milletvekillerine son yaptırdıkları anket sonuçlarını aktardı.

"Halkın yüzde 56'sı süreci destekliyor. Kararsızları dağıtınca bu oran yüzde 64'ü buluyor. Nevruz sonrası yaşananlarsa bu rakama zirve yaptıracak" diyen Başbakan, milliyetçi kesimlerin de sanılanın aksine süreci desteklediğini dile getirdi.

'HALKA SÜRECİ ANLATIN'

Bu arada milletvekillerinden seçim bölgelerinde çözüm sürecine ilişkin halkı bilgilendirmelerini isteyen Başbakan Erdoğan'ın, "Milletin değerlerine aykırı bir şey yapılmayacak. Halka bunu söylemeniz yeter" dediği öğrenildi.

İstişare toplantısında söz alan 20 kadar milletvekili ve belediye başkanı ise, çözüm sürecinin MHP Lideri Bahçeli'nin memleketi Osmaniye ve Adana'nın yörük köylerinde dahi umutla takip edildiği tespitini yaptı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?