banner15

Has Parti'den CHP'ye toplu katılım

Bakırköy'de düzenlenen törenle çoğunluğunu eski HAS Partililerin oluşturduğu yaklaşık 200 kişiye CHP rozeti takıldı.

Has Parti'den CHP'ye toplu katılım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kapatılan HAS Parti üyesi bir grup törenle CHP'ye katıldı. Bakırköy'de düzenlenen törenle çoğunluğunu eski HAS Partililerin oluşturduğu yaklaşık 200 kişiye CHP rozeti takıldı.

Törende konuşan CHP Genel Başkanı Yardımcısı Umut Oran, CHP'nin hem kuruluşu hem kurtuluşu gerçekleştirmiş 90 yıllık koca bir çınar olduğunu söyledi.

Kısa süre önce Eyüp, Fatih ve başka ilçelerden de partilerine katılım olduğunu ifade eden CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 'Önümüzdeki günlerde sayın genel başkanımızın yaptığı çağrıya uyan ve katılan başkaları da olacak. İstanbul il örgütü yapmış olduğu çalışmaları sonucunda o örgütün her bir bireyiyle beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazanacak arkadaşlar.' ifadelerini kullandı.

Kapatılan HAS Parti'nin genel başkan yardımcılarından Zeki Kılıçaslan da değişik partilerden bir araya gelerek kula kulluğu kabul etmeyecek olan HAS Parti'yi kurduklarını söyledi.

Kılıçaslan, 'Ama bildiğiniz hikaye bu parti feshedildi. Ama fikir feshedilemez. Bu fikir yaşıyor. CHP'de daha da büyüyecek bu fikir, bunun için buradayız.' şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından çoğunluğu eski HAS Parti üyesi olduğu belirtilen yaklaşık 200 kişiye CHP rozeti takıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 13:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48