banner15

HAS Parti'den Kadir Gecesi mesajı

Kurtulmuş yayımladığı mesajda bizi biz yapan değerleri güçlendirmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacın olduğunu belirterek Kadir Gecesini tebrik etti

HAS Parti'den Kadir Gecesi mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Kadir Gecesi'nin bu manevi havasında bütün herkesi kardeşliğimizi yeniden hatırlamaya davet ediyorum'' dedi. 

Kurtulmuş, yayımladığı mesajında, Kadir Gecesi'nin ülkeye, İslam alemine ve tüm insanlığa barış getirmesini temennisinde bulundu. 

Bin yıldır kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman haline getirmeye çalışan terör siyasetine karşı uyanık olunması gerektiğini belirten Kurtulmuş, ''Kadir Gecesi'nin bu manevi havasında bütün herkesi kardeşliğimizi yeniden hatırlamaya davet ediyorum'' ifadelerine yer verdi. 

Kurtulmuş mesajında şunları kaydetti: 

''Yarın Kadir Gecesi ve bütün insanlık için hayat ve hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim bu gecede nazil olmaya başladı. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı mübarek ramazanın son günlerine yaklaşırken bu manevi atmosferi 'bin aydan daha hayırlı yapan' Kadir Gecesi'ne ulaşmanın kıymetini bilelim. 

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen Kur'an'ın ışığında insanlık yeni bir döneme başladı. Barış, sevgi ve huzur içinde bir dünya için nefretleri sevgiye, öfkeleri kardeşliğe dönüştüren Kur'an'ın rehberliğinde hak, adalet, özgürlük, barış, huzur gibi değerler O'nunla anlam buldu. Ortaçağ'ın karanlığında yolunu arayan zulmün ve cehaletin pençesindeki insanlık için kurtuluş müjdecisi oldu. Kirli oyunlarla kardeşliğimizin bozulmaya çalışıldığı, işsizlik, yoksulluk ve açlığın insanımızı pençesi altına aldığı, ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya çıktığı bu dönemde Cenab-ı Hakk bizleri bu mübarek gecenin feyiz ve bereketinden mahrum bırakmasın. Özellikle son günlerde iyice tırmanan ve ramazan ayının manevi atmosferine yakışmayan terör saldırılarını bu vesile bir kez daha kınıyorum. Bin yıldır kardeş olarak yaşayan milletimizi birbirine düşman haline getirmeye çalışan terör siyasetine karşı uyanık olmak zorundayız. Kadir Gecesi'nin bu manevi havasında bütün herkesi kardeşliğimizi yeniden hatırlamaya davet ediyorum.'' 

Kurtulmuş, bizi biz yapan değerleri güçlendirmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacın olduğunu belirterek, bu oyunları boşa çıkarmanın en güzel yolunun daha fazla yardımlaşmak ve daha sıkı kucaklaşmak olduğunu kaydetti. 

''Bu müstesna gecede hep birlikte ülkemiz, İslam alemi, bütün insanlık için barış ve huzur dileyelim'' diyen Kurtulmuş, ''Allah bu gecenin hatırına bizlere birlik ve beraberliğimizi koruma, dirlik ve esenliğimizi gerçekleştirme gücü versin. Aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutluyor, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını diliyor, kardeşliğimizi pekiştirmesini temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 15:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35