banner15

HAS Parti'den 'TBMM açılsın' önerisi

HAS Partili Erol Erdoğan, meclisin 1 Ekim'den önce açılması gerektiğini belirtti

HAS Parti'den 'TBMM açılsın' önerisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan, TBMM'nin 1 Ekim'i beklemeden açılmasını ve çalışmalara başlamasını beklediklerini belirtti.

Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada henüz iki ay önce oluşmuş bir Meclisin, hala tatilde olmasının kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

Türkiye'nin ciddi konularla karşı karşıya kaldığı günlerden geçtiğini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Bunların başında gittikçe artan PKK terörü gelmektedir. Neredeyse her gün asker ve polisin yanı sıra sivil insanlarımız da şiddetin muhatabı olmaktadır. Cenazesiz günümüz geçmiyor. BM'nin Mavi Marmara raporu yayınlandı.

NATO savunma sistemi meselesi tekrar gündemde. Komşumuz Suriye'de olaylar artarak devam ediyor. Libya'da yeni bir süreç başlamak üzere. Önümüzdeki günlerde de milyonlarca öğrencimiz, öğretmenimiz ve eğitim personelimiz dersbaşı yapacak. Bu kadar önemli olayların cereyan ettiği bir dönemde TBMM'nin hala tatilde olması makul bir durum değildir.

Henüz iki ay önceki seçimlerle oluşmuş bir Meclisin oluşumundan bir ay sonra 70–80 günlük bir tatile girmesi yanlıştı. Bu yanlışı sürdürmemek lazım. TBMM'nin 1 Ekim'i beklemeden açılmasını ve çalışmalara başlamasını bekliyoruz. Bu hak edilmemiş ve gereksiz bir tatildir. TBMM toplanarak bütün bu konuları acilen görüşmeli ve rutin gündemini de işlemelidir." "Hükümetin, daha önce OECD ve UAK'ta yaptığı hatayı tekrar etmek üzere olduğunu" savunan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bir taraftan İsrail'e karşı yaptırımların yapılacağını ilan etmek diğer taraftan da NATO füze savunma sisteminin ülkemiz topraklarında konuşlandırmak büyük bir tezattır. Biz, Has Parti olarak, NATO füze savunma sisteminin Türkiye topraklarında kurulmasına karışıyız. TBMM konuyu gündemine almalı ve görüşmelidir."

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 8 yıl Önce

hemen açıyoruz...

banner39

banner36

banner37

banner35