banner39

Haşim Kılıç görevi bıraktı

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, başkanlık seçiminden sonra düzenlediği basın toplantısında, "Benim hiçbir zaman gizli ajandam olmadı, Anayasa Mahkemesi artık daha özgürlükçü" dedi. Henüz bir ay süresi olmasına rağmen Kılıç, bugünden itibaren emekliye ayrıldığını söyledi.

Politika 10.02.2015, 11:00 10.02.2015, 11:07
Haşim Kılıç görevi bıraktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, başkanlık seçiminden sonra düzenlediği basın toplantısında konuşuyor. Haşim Kılıç, şu ana hiçbir gizli ajandasının olmadığının altını çizdi.

Kılıç'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Yasa gereği seçimden 1 hafta önce arkadaşlarımıza bildirmemiz gerekiyor. Erteleme kararı benim kararım değil. Adaylarım kulis çalışmaları için benden süre istedi. Buna farklı anlamlar yüklemeye gerek yok. Dışarıdan konuşulanları ciddiye almıyorum. Bunların üzerinde çok durmayacağım. Hiçbir zaman gizli bir ajandam olmadı. 25 yıl boyunca hep açık yüreklilikte konuştum. AYM Yasaklayıcı anlayışından arındı, özgürlükçü bir AYM var artık. AYM aldığı kararlarla haklı övgüyü hak etmiştir.

EMEKLİLİĞİMİ İSTİYORUM

Bugünden itibaren artık emekliyim. 3 Mart'a kadar sürem vardı. Şimdi şu anda bu çatı altında iki başkan var. Bir kurumda iki başkan olmaz. Seçilmiş arkadaşımın daha rahat çalışması adına ben bugünden itibaren emeklilik kararını almış bulunuyorum.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?