banner15

HDP'de yeni yönetim belirlenemedi

HDP'nin dün yapılan toplantıda yeni yönetim belirlenemezken; eşbaşkan Demirtaş'ın ise bugün TBMM'deki yemin törenine katılmayacağı öğrenildi

HDP'de yeni yönetim belirlenemedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP'de grup yönetimini belirlemek amacıyla dün gerçekleştirilen toplantının bugün yeniden yapılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP'nin grup yönetiminin ve TBMM Başkanvekili adayının belirlenmesi amacıyla basına kapalı yapılan HDP Grup Toplantısı, 4 saatin ardından sona erdi.

Edinilen bilgiye göre, basına kapalı toplantıda, partinin oy kaybının nedenleri tartışıldı. Milletvekilleri, partinin genel politikalarını eleştirirken, tutarlı bir stratejinin izlenemediği eleştirisi yapıldı.

Toplantıda, grup yönetiminde yer almak isteyen milletvekillerinden adaylıklarını en geç salı günü bildirmeleri istenirken, HDP grubu salı günü saat 11.00'de Meclis'te yeniden toplanacak. Bugünkü tartışmaların devamının yapılacağı toplantıda, grup yönetimi ise önümüzdeki günlerde belirlenecek.

HDP'de milletvekillerinin çoğunun yeni olmasından dolayı HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile TBMM İdari Amiri Sırrı Süreyya Önder'in görevlerine devam etmesi bekleniyor.

HDP'li Yurdusev Özsökmenler'in yeniden milletvekili seçilememesinden dolayı boşalan TBMM Başkanvekilliğine ise yeni bir kadın aday gösterilecek.

DEMİRTAŞ YEMİN TÖRENİNDE YOK

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün TBMM Genel Kurulu'ndaki yemin törenine katılmayacağı belirtiliyor. Demirtaş'ın sinüzit ameliyatı olduğu, bu nedenle yüksek ihtimalle açılışa katılamayacağı öğrenildi. Demirtaş'ın daha sonra yemin edeceği belirtiliyor. HDP, Demirtaş dışında tam kadro Genel Kurul Salonu'nda olacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 10:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35