banner39

HDP'li belediyeden tesettüre hakaret

HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Sümerpark'ta düzenlenen etkinlikte tesettüre hakaret edildi, Gültan Kışanak da "beğeniyle" izledi.

Politika 10.02.2015, 13:36 10.02.2015, 15:12
HDP'li belediyeden tesettüre hakaret

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da, HDP'li Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Sümerpark'ta düzenlenen resim sergisinde Müslüman kadınların tesettür türlerinden biri olan çarşafa hakaret edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da katıldığı etkinlikte, çarşaf giyen kadın ya da erkek olduğu belli olmayan 7 kişi, ellerini zincirleyerek yan yana dizili şekilde oturdular.

Kışanak'ın "büyük bir beğeni"yle izlediği görülen etkinlikten çekilen fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine tartışmalar başladı. Sosyal medyada birçok kullanıcı duruma tepki göstererek, HDP'li belediyenin Müslüman Kürtleri asimile etmeye çalıştığı belirtildi.

Tartışmaya katılanlardan HÜDA PAR GİK üyesi Erdal Elibüyük, yaşanan çirkinliğe "Din ve kutsalları ile kavgalı zihniyeti iyi tanıyın ve görün... Bu fotoğraf karesi Marksist ideolojinin dışa vurumudur. HDP/PKK/DBP bölgedeki dinsizleştirme projesinin taşeronu...” ifadeleriyle tepki gösterdi.

HÜDA PAR Sözcüsü Mehmet Yavuz ise, "Kürt halkını dini ve dinden kaynaklı tarihi-kültürel değerlerinden koparmaya çalışmak, inkar, imha ve asimilasyonun bir diğer çeşididir" dedi.

ŞIRNAK'TA DA BENZER BİR OLAY YAŞANMIŞTI

Diyarbakır'daki olayın bir benzeri de iki ay önce Şırnak'ın Silopi ilçesinde yaşanmıştı.

ilgili haber: SİLOPİ'DE ÇARŞAFLI TESETTÜRE HAKARET

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?