banner39

HDP'li vekil 'saldırı olursa istifa ederim' demişti

HDP milletvekili Celal Doğan, üç ay önce yaptığı açıklamada askere saldırı olması halinde istifa edeceğini duyurmuştu

Politika 28.07.2015, 09:58 28.07.2015, 11:12
HDP'li vekil 'saldırı olursa istifa ederim' demişti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDPGaziantep milletvekili Celal Doğan, 3 ay önce adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Doğan'ın “Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum” sözü akıllara geldi.
 
PKK'nın son bir haftada 10'a yakın asker ve polisi katletmesinin ardından, HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan'ın adaylığının kesinleşmesinden sonra Nisan ayında yaptığı “Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum" sözü akıllara geldi. Bu açıklama sonrası Celal Doğan'ın istifa edip etmeyeceğini merakla bekliyor.

Gaziantep'te 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir dönemde milletvekilliği yapan Celal Doğan, 2015 seçimleri öncesinde HDP'ye katılmıştı.

“Türkiye'deki barış ve kardeşlik projesine katkı sağlamak için HDP'yi seçtim" diyen Celal Doğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde, iddialı bir açıklamada da bulunmuştu. Haber7'de yer alan habere göre Doğan, “HDP'de bulunmamın nedeni şu, hiç bir şekilde ve halukarda asla ve asla silaha başvurulmayacaktır. Silah asla Türkiye'nin ordusuna ve Türkiye'nin devletine dönmeyecektir. Asla ve asla demokrasiden vazgeçilmeyecektir. Bizi hiç kimse silah kullanmaya icmal etmeyecektir. Ettiği taktirde ben bu meselede yokum" demişti.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?