Hüda Par, BDP'yi yargıya taşıyor

Hüda Par, BDP'nin kendilerine yönelik eylemlerini yargıya taşımaya hazırlanıyor. İki parti arasındaki gerilim son günlerde yükselmeye başlamıştı

Hüda Par, BDP'yi yargıya taşıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hüda Par ile BDP arasında yaşanan gerginlikte önemli bir gelişme yaşandı. Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) tarafından yapılan açıklamada, HÜDA PAR'a karşı yaptığı yalan ve iftira dolu söz ve davranışlardan dolayı BDP'li vekil ve yöneticileri hakkında dava açılacağı belirtildi.

Parti genel merkezinden yapılan açıklamada, ''Batman'ın İpragaz Mahallesinde parti tanıtımı için broşür dağıtan üyelerimize BDP'li bir grubun fiili ve sözlü saldırıda bulunmasından sonra partimize ve üyelerimize yönelik yapılan hakaret, hedef gösterme ve iftiralara karşı hukuki süreç başlatılacaktır.'' İfadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, ''Partimize yönelik haksız, mesnetsiz, yalan ve iftira dolu söz ve davranışlar sergileyen BDP'li vekil ve yöneticileri hakkında dava açılacaktır.''denildi.

Bu adımla iki parti arasında yaşanan tatsız hadiselerin yargıya taşınmasıyla gerginliğin azalmasına önemli katkı sağlayacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 11:26
banner53
YORUM EKLE

banner39