banner39

HÜDA PAR Süleymani suikasti için basın açıklaması yayınladı

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’nin katledildiği saldırıyı şiddetle tel’in ettiğini belirterek İran ve Irak yönetimleri ile halklarına başsağlığı dileklerini iletti.

Politika 04.01.2020, 15:14
HÜDA PAR Süleymani suikasti için basın açıklaması yayınladı

Basına ve Kamuoyuna

Irak’ın başkenti Bağdat’ta, Irak ve İran askeri yetkilileri, emperyalist ABD tarafından katledilmiştir. Bağımsız bir ülkenin egemenliğini ihlal ederek, toprakları içerisinde saldırı düzenlemek uluslararası hukuka aykırıdır. Herhangi bir devlet veya ABD tarafından bunun yapılmış olması saldırıyı meşrulaştırmaz. Yapılan saldırı bir terör eylemidir.

Bu terör saldırısını şiddetle tel’in ediyoruz.

Amerika, çıkarlarına zarar veren veya emperyalist hedeflerinin önünde engel olarak gördüğü kişi ve kurumlara yönelik her türlü saldırıda bulunmayı kendisinde bir hak olarak görmektedir. Bu bakış açısı sadece bir bölge için değil bütün dünyada barış ve istikrarı tehlikeye atmaktadır. Amerika’nın sınır tanımaz egemenliğini kabul etmek, kendi egemenliğinden vazgeçmektir.

Ümmetin bir unsuruna hariçten bir saldırı, ümmet dayanışmasının güçlenmesine ve birleşmesine vesile olması gerekirken, maalesef bu saldırılar Müslümanların arasını daha da açmaktadır. Bu da küresel emperyalistlerin hedeflerine hizmet etmekte ve daha pervasızlaşmalarına neden olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki Amerika’nın savaşı İslam iledir. Sünni ve Şii ayırımı yapmadan kendi çıkarı için tehlikeli gördüğü her kesimi hedef almaktadır.

Allah’ın (cc) “Çekişmeyin” emrine rağmen çekiştikçe ümmet izzetini yitirmektedir.

Bu saldırı bir kez daha göstermiştir ki; Müslümanlar olarak kendi aramızdaki çekişmeyi bitirip başta ABD olmak üzere bütün emperyalist güçleri memleketlerimizden çıkarmadığımız müddetçe, Ümmet içerisinde asla huzur ve güven ortamı hâkim olmayacaktır. Bu vesile ile iç meselelerimizi emperyalistlere havale etmeden, kendi içimizde halletmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Uluslararası kamuoyunu ve kuruluşlarını, dünya barışını ve istikrarını tehdit eden bu ve benzeri olaylara güçlü bir tepki vermeye davet ediyoruz.

Bu saldırının ABD’nin İslam beldelerinden çıkarılışına ve işgal rejiminin yıkılışına vesile olmasını diliyor, şahsım ve partim adına Irak ve İran yönetimlerine ve halklarına, taziye ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

                                                                        İshak SAĞLAM
                                                                  HÜDA PAR Genel Başkanı

banner53
Yorumlar (3)
Piskopat sofi 1 yıl önce
Hurda par in zalim İran a karşı yaptığı idlib Halep teki katliamina gözükmüyor. Bunların İrana olan sevgisi israil oğullarının buzağı sevgisi gibi. Yazıklar olsun size
Slahaddin El-Kürdi 1 yıl önce
Süleymani'nin gücü sadece gariban Sünni Arap kardeşlerimize yetiyordu.
"Zalimler için; Her_Biji_Cehennm_!
Demir demir 1 yıl önce
Kasım'ın elinde mazlum müslümanların kanı var. Lâkin bu suikast emperyalistlerin zalimliğinden başka birşey değil. ABD bu mantıkla müslüman topluma ve Ortadoğuya gözdağı veriyor. Asıl mesele herkesi tehdit etmektir. Kasım'ın aklanacak ve sevilecek tarafı olamaz bakarsanız pkk-ypg, sevgisine ettiğini bulmuştur. O sadece kirli oyunun bir figüranlı olarak bedel ödedi.
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?