banner15

Hüda Par'a saldırılara Hatip Dicle'den tepki

Güneydoğu'da son günlerde Hüda Par'a yönelik artan saldırılara BDP sessiz kalırken, tutuklu bulunan milletvekili Hatip Dicle tepki gösterdi

Hüda Par'a saldırılara Hatip Dicle'den tepki

KCK'dan tutuklu Diyarbakır milletvekili Hatip Dİcle, PKK sempatizanları tarafından Hüda-Par'a düzenlenen saldırılara tepki gösterdi. 

Hatip Dicle, saldırıların yanlış olduğunu ve kardeş kavgasının Kürtlere çok şey kaybettirdiğini söyledi.

Tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Cezaevinde yazarımız Av.Sıdkı Zilan ile görüşen Hatip Dicle, son günlerde Cizre ve Şırnak başta olmak üzere Hüda-Par ve İslami camiaya, sivil vatandaşlara yönelik YDG-H kaynaklı saldırıların yanlış olduğunu söyledi.

PKK ve Hüda-Par Camiası dışındaki hareketlerin, partilerin ve STK'ların kardeş kavgasını önlemesi gerektiğini söyleyen Dicle, "heyetler oluşturularak taraflarla görüşmeler yapılmalı ve kardeş kavgasına giden süreci mutlaka durdurmalıdırlar. Kardeş kavgası Kürtlere çok şey kaybettirmiş ve özgürlüklerini ötelemiştir" dedi.

Hüda-Par Camiasını "Kürdistani" bir hareket olarak da gördüğünü belirten Dicle, "beyan esastır, Hüda-Par'ın açıklamalarına baktığımızda Kürdistani bir hareket olduğuna dair şüphe yoktur" dedi.

Kaynak: Haberdiyarbakir.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 14:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48