banner39

Hüda Par'dan Irak Kürtleri'ne ziyaret

Bazı resmi temaslarda bulunmak üzere Kuzey Irak'a giden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Bizotnava İslami Partisi'ni ziyaret etti

Politika 12.02.2014, 17:24 12.02.2014, 17:24
Hüda Par'dan Irak Kürtleri'ne ziyaret

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Temel ve Şura Meclisi Üyesi Dr. Halef Yılmaz, siyasi parti teşkilatlarını ziyaret etmek için gittikleri Irak Kürdistanı'nda ilk olarak Bizotnava İslami Partisi'ni ziyaret ettiler.

HÜDA PAR heyetini, Bizotnava İslami Partisi Lideri Şeyh İrfan Ali Abdulaziz, Milletvekili ve Siyasi Büro Başkanı Dr. Şivan Kaledizeyi ve Siyasi Birim Üyesi Dr. Abdullah Verdi kapıda karşıladı.

Bizotnava İslami Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette genelde Ortadoğu, özelde bölge sorunları hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu. Saat: 10.00'da başlayan görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Geçtiğimiz günlerde Lice'de HÜDA PAR üyelerine yönelik yapılan saldırı ile ilgili sorulan bir soruya cevap veren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, şunları söyledi: "Lice olaylarından önce de birçok parti binamıza saldırılar oldu. Parti üyelerimizin evine hakeza saldırılar oldu. Hatta bir-iki gün önce Van'da yine saldırı oldu. Ancak biz her hangi bir karşılık vermedik, çünkü Kürdün Kürt ile münakaşasında zarar görecek olan yine Kürtler ve halkı olacaktır."

Yapılan görüşmenin ardından İlke Haber Ajansı'na konuşan Bizotnava İslami Partisi Lideri Şeyh İrfan Ali Abdulaziz, "HÜDA PAR'dan çok değerli kardeşlerimiz birkaç seferdir Kürdistan'a teşrif ediyorlar. Göründüğü gibi bu vesile ile bizi de ziyaret ettiler. Bizi ziyaret etmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye'deki Kürt kardeşlerimizin buradaki Kürt kardeşlerini ziyaret edip, güncel konularda görüş alış-verişinde bulunmaları bizleri memnun etti." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberdiyarbakir.com

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?