banner39

Hükümete ilk destek Bahçeli'den

Hükümete yönelik ağır ithamlarda bulunan ABD'li gazeteci Seymour Hersh'in iddialarına karşı iç politikada ilk tepki MHP'den geldi. Bahçeli, hükümete yönelik iddialara inanmadıklarını söyledi

Politika 15.04.2014, 11:48 15.04.2014, 12:01
Hükümete ilk destek Bahçeli'den

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Suriye'deki muhaliflere sarin gazı temin ettiği yönünde günlerdir ABD basınında yer alan iddialarla ilgili hükümeti destekleyen açıklamalarda bulundu. Bahçeli, hükümetin böyle bir şey yapacağına inanmadıklarını belirtti. Bahçeli'nin açıklaması iç politikada konuyla ilgili ilk destek oldu.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada konuyla ilgili şunları söyledi:

ABD’li bir araştırmacı gazetecinin kabul edilemez iddiaları. Bu gazeteci Esad’ın devrilmesi için hükümetin bir operasyon tasarladığını yazmıştır. Geçtiğimiz yılın 21 Ağustos’unda Muta şehrinde yapılan katliamın altında Türkiye olduğunu dile getirmiştir.

Biz elbette AKP’ye muhalifiz. Ancak hiçbir şekilde hükümetin komşu bir ülkede masumları öldürmek için destek sağladığına inanamayız. Türk devlet geleneğinde böyle bir alçaklık olmamıştır, olmayacaktır.

Ülkemiz aleyhine sürdürülen karalama kampanyasına hükümet bir an önce delilleriyle kanıtlanmalıdır. Aksi takdirde bu kirli oyunun taraftarları gün geçtikçe mevzi elde edecektir.

GAZ İDDİASI

ABD'li gazeteci Seymour Hersh, Türkiye'nin Suriye'deki kimyasal saldırıda muhaliflere gaz temin ettiğini, saldırının muhalifler tarafından gerçekleştiğini iddia etmişti. İddia, hem ABD hem İngiltere tarafından yalanlamış; Türkiye'den de tepki almıştı.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?