banner39

Hüseyin Çelik'ten Yusuf Halaçoğlu'na fıkralı cevap

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, CHP için 'AKP'nin tabiriyle dinsiz bir parti' sözleriyle tepki çeken MHP'li Yusuf Halaçoğlu'na, esprili bir cevap verdi.

Politika 08.07.2015, 20:56 08.07.2015, 20:56
Hüseyin Çelik'ten Yusuf Halaçoğlu'na fıkralı cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Twitter hesabından açıklama yapan Hüseyin Çelik, "MHP'li Sayın Halaçoğlu, partisinin Sayın Baykal'ı desteklememe gerekçesini anlatırken CHP için "AKP'nin tabiriyle dinsiz bir parti" demiş. Ak Parti, hiçbir partiyi 'dinli' veya 'dinsiz' diye nitelemedi ve nitelemez. Malum, Kurumların değil kişilerin dininden söz edilebilir" dedi.

Daha sonra "Bu vesileyle komik bir anekdotu da paylaşmak isterim" diyen Çelik, şunları yazdı:

1- MHP'li Sn. Halaçoğlu, Partisinin Sn. Baykal'ı desteklememe gerekçesini anlatırken CHP için "AKP'nin tabiriyle dinsiz bir parti", demiş.

2- Ak Parti, hiçbir partiyi "dinli"veya "dinsiz" diye nitelemedi ve nitelemez. Malum, Kurumların değil kişilerin dininden söz edilebilir.

3- Bu vesileyle komik bir anekdotu da paylaşmak isterim: Darbe'yle Demokrat Parti kapatılmış, devamı mahiyetinde Adalet Partisi kurulmuştur.

4- DP'ye alışan halk, AP'nin ne anlama geldiğini sorunca gözaçık AP'liler "bunu bilmeyecek ne var, yani "ALLAH'IN PARTİSİ" demişler.

5- Bunu duyan CHP'liler hemen atağa geçmişler." "Onlarınki de bir şey mi? Bizim CHP, CENAB-I HAKKIN PARTİSİ demektir" demişler.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?