İdris Bal Ak Parti'den istifa etti

Ak Parti'nin, parti politikasına aykırı açıklamalarda bulunmakla suçlayarak disiplin kuruluna sevk ettiği İdris Bal istifa etti

İdris Bal Ak Parti'den istifa etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti'den tedbirli ihraç istemiyle disipline sevk edilen Kütahya Milletvekili İdris Bal partisinden istifa etti.

İdris Bal, dershaneler, Çözüm Süreci, Mısır ve Suriye konularında hükümetin politikalarını eleştiren ve uyarı niteliği taşıyan raporlar hazırlamış, konuyla ilgili basına açıkalamalarda bulunmuştu.

Bal'ın bu faaliyetlerinden Diyarbakır buluşmasını da eleştirmesi disiplin kuruluna sevkine neden olmuştu.

İDRİS BAL KİMDİR?

İdris Bal, 25 Nisan 1968'de Kütahya Altıntaş'da doğdu. Öğretim Üyesi Prof. Dr; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Nottingham Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, doktorasını Manchester Üniversitesinde aynı bölümde tamamladı.

Polis Akademisinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1998'de yardımcı doçent oldu. Polis Bilimleri Dergisi editör yardımcılığı görevini yürüttü. Fulbright programı çerçevesinde Harvard Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları Merkezinde ziyaretçi akademisyen olarak bulundu. 2004 yılında doçent oldu. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde ve Enstitüsünde görev yaptı. Atılım ve Başkent Üniversitelerinde ders verdi. ASAM'da kısmi zamanlı araştırmacı olarak çalıştı ve Politika Merkezi direktörlüğünde bulundu. 2010'da profesör oldu. Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Çok sayıda makalesi ve 8 kitabı yayınlandı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Bal, evli ve 6 çocuk babası.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 14:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35