İdris Bal, partisini kurdu

AK parti'den ayrılan İdris Bal, "Demokratik Gelişim Partisi" adında bir parti kurdu

İdris Bal, partisini kurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Demokratik Gelişim Partisi" nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi.

İçişleri Bakanlığı'nın yapılan başvuruyu onayladığını açıklayan İdris Bal, daha önce kurulacağını açıkladığı yeni siyasi partisinin adının "Demokratik Gelişim Partisi" olacağını açıkladı.

Parti kurma çalışmalarında sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Bal, şu ifadelere yer verdi:

"Dün danışmanım, parti kuruluşu ile ilgili gerekli belgeleri, evrakları içişleri bakanlığına getireceğimizi söyledi. Randevu gerekip gerekmediğini sordu. Randevuya gerek yok dediler. Biz de bugün geldik. Evraklarımızı buraya verdik. Ama daha sonra genel sekreterin olmadığını ve bize alındı veremeyeceklerini söylediler. Yani evrakları aldıklarına dair bir belge veremeyeceklerini söylediler. Oysa biz o alındıyı almadan var olamıyoruz. Alındı belgesi verilmesi gerekirken burada net bir Anayasa suçu var. Dünden beri benim ve arkadaşlarımın üzerinde ciddi bir baskı var. Bundan sonra da bu baskıları hissediyoruz."

Bal'ın partinin adını, amblemini, tüzük ve programı ile ilkelerini bugün saat 11'de düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 07:44
banner53
YORUM EKLE

banner39