banner15

İhsanoğlu'dan CHP'ye laiklik vurgulu ziyaret

BBP, DSP ve CHP'yi ziyaret eden Ekmeleddin İhsanoğlu, ziyaretinin CHP ayağında laiklik mesajları verdi

İhsanoğlu'dan CHP'ye laiklik vurgulu ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

İşte o görüşmede öne çıkan başlıklar; Cumhuriyetin ilkelerine sadık bir vatandaşım. Din ve siyaset işleri birbirinden ayrılmalı. İslam dünyasının sıkıntı çektiği konulardan birisi de din ve siyasetin birbirine karıştırılmasıdır.

BBP'Yİ DE ZİYARET ETTİ

İhsanoğlu, BBP'yi ziyaretinde çok önemli ve çok yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Seçilmesi gereken cumhurbaşkanında bulunması gereken vasıfların neler olduğunu anlattım" dedi.

CHP ve MHP'nin 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdikleri çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, siyasi parti temsilciliklerini ziyaret ediyor. Sabah saatlerinde ilk olarak BBP'den turuna başlayan İhsanoğlu, görüşmesinin sona ermesinin ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte kameraların karşısına geçti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve genel başkan yardımcılarıyla gerçekleştirdiği görüşmeden dolayı mutlu olduğunu ifade eden İhsanoğlu, "Çok önemli bir görüşme. Çok yapıcı bir görüşme oldu ve bu partinin kurucu Muhsin başkanı tanıyan bir insan, onun çalışma şeklini ve siyasi ahlakını takdir eden bir insanım. Sayın Destici de o yolda giden değerli bir siyasi liderdir. Millete, memlekete sadakatini her fırsatta vurgulayan, bunu değişmeyen bir karakter olarak savunan insan olarak, bu partiyi ciddi bir şekilde geliştiren siyasi lider olarak ben kendisine ve arkadaşlarına nasıl bir görev anlayışı içinde olduğumu ifade ettim" dedi.

Seçilmesi gereken cumhurbaşkanında bulunması gereken vasıfların neler olduğunu kendilerine anlattığını sözlerine ekleyen İhsanoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kendilerinden büyük anlayış gördüm ve kendileri de çok müspet bir yaklaşım içerisinde olduklarını ifade ettiler. İlginizden dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum. Sayın Başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim vakitlerini ayırdıkları için."

İhsanoğlu açıklamalarının ardından ziyaretinin ikinci durağı olan DSP Genel Merkezi'ne geçti.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2014, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48