banner15

İhsanoğlu'na 'Erdoğan'la polemiğe girme' telkini

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Ekmeleddin İhsanoğlu'na "Başbakan Erdoğan'la polemiğe girme, onlar seni eleştirirse biz cevap veririz" diye telkinde bulunduğu belirtiliyor

İhsanoğlu'na 'Erdoğan'la polemiğe girme' telkini

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekmeleddin İhsanoğlu ile 12 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirdiği yaklaşık 3 saat süren “baş başa” görüşmenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Haberturk'ten Düzgün Karadaş imzalı habere göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Seçim sürecinde Başbakan ve AK Parti sözcülerinden şahsınıza ve geçmişteki görevlerinize yönelik çok sert eleştiriler gelebilir. Asla polemiğe girmeyin. Siz hedeflerinizi, nasıl bir Türkiye vizyonu arzuladığınızı, Cumhurbaşkanı olmanız durumunda nasıl bir yönetim anlayışını hayata geçireceğinizi anlatın” dedi.

CHP Lideri, Başbakan ve AK Parti’den gelecek eleştirilere kendisi ve MHP Lideri Bahçeli’nin gerekli yanıtları vereceğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri üzerine İhsanoğlu “Kimseyle siyasi polemiğe girmek gibi bir niyetim zaten yok” diye konuştu.

İstanbul’daki buluşmada İhsanoğlu’nun MHP ve CHP dışında, BBP, SP, DSP, DP başta olmak üzere Meclis dışındaki muhalefet partilerinin de ortak adayı olarak belirlenmesi konusunda da mutabakata varıldı; ancak SP daha sonra İhsanoğlu'na destek vermeyeceğini açıkladı.

SIZINTI YÜZÜNDEN AÇIKLANDI

Ancak Bahçeli ile Kılıçdaroğlu’nun Meclis’te buluştuğu dakikalarda çatı adayının İhsanoğlu olduğunun basına sızması, planı suya düşürdü. İki lider ismi ilan etmek zorunda kaldı. İki lider, diğer partileri de mutabakata katmak için çalışmalarını sonuna kadar sürdürme kararı aldı. İhsanoğlu da muhalefet partilerini ziyarek ederek destek isteyecek.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 14:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48