banner15

İhsanoğlu'ndan 5 günde, 8 farklı kabir ziyareti

CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu seçim çalışmalarına devam ediyor. İhsanoğlu son beş günde, dört ayrı şehirde, sekiz kabir ziyaretinde bulundu. İhsanoğlu, Hacıbektaş-ı Veli türbesi, şehitlik ve Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti.

İhsanoğlu'ndan 5 günde, 8 farklı kabir ziyareti

16 Haziran’da MHP ve CHP’nin ‘çatı aday’ olarak anlaştığı isim Ekmeleddin İhsanoğlu, kamuoyu önüne, geniş kitlelere ya da televizyon ekranlarına çıkmış değil. 26 Haziran’da ilk olarak Ankara’da siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden İhsanoğlu son beş günde, dört farklı şehirde, sekiz kabir ziyaretinde bulundu.

İhsanoğlu isminin açıklanmasından 10 gün sonra, oturduğu semt dışındaki ilk vatandaşla temasını cuma namazı sonrası Ankara Hacı Bayram Camii’nde yaptı. İlgiyle karşılandı. Cuma namazı sonrası Hacı Bayram-ı Veli’nin türbesinde dua okudu.

ANITKABİR ZİYARETİ

Bu ziyaretin ardından hafta sonu için İstanbul’daki evine giden İhsanoğlu, pazar günü cumhurbaşkanı adaylığı için resmi başvurusunun yapılmasının ardından 30 Haziran Pazartesi günü tekrar Ankara’ya geldi. Ankara’da Anıtkabir ziyaretinde bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu,  önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘ün sonra da İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarlarını ziyaret etti.

BABA OCAĞI VE SEYİD MOLLA TÜRBESİ

Ankara’daki siyasi temaslarını tamamlayan İhsanoğlu seçim gezisi olarak ilk ziyaretini 1 Temmuz Salı günü baba ocağı Yozgat’a yaptı. Burada baba evini ve akrabalarını ziyaret etti. Esnafla konuştu. Hemşerileriyle iftar açtı. İhsanoğlu, Yozgat ziyaretini tamamlamadan önce  Seyid Molla Osman Türbesi'ni de ziyaret etti.

HACIBEKTAŞ ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu bugün ise Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesini ziyaret etti. Vatandaşlarla bir araya geldi. İhsanoğlu burada Hacı Bektaş-i Veli’nin türbesini ziyaret etti.  

NEŞET ERTAŞ KABRİ

İhsanoğlu Hacıbektaş ziyaretinin ardından Kırşehir’e geçerek burada da önce şehitliği ardından da Türk Halk Müziği'nin büyük ustalarından Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş’ın kabristanını ziyaret etti.

Kaynak: Al Jazeera

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 18:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48