banner39

IKBY'nin çözüm sürecine desteği sürecek

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde hükümet olarak çözüm sürecine desteklerini yinelediği belirtildi.

Politika 19.02.2015, 21:49 19.02.2015, 22:17
IKBY'nin çözüm sürecine desteği sürecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde hükümet olarak çözüm sürecine desteklerini yinelediği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen Erdoğan-Barzani görüşmesiyle ilgili IKBY hükümetinin resmi sitesinde bir açıklama yayımlandı.

Açıklamaya göre görüşmede terör örgütü IŞİD'le mücadele, Peşmerge güçlerinin elde ettiği başarılar, Erbil-Bağdat arasındaki petrol anlaşması, Ankara-Erbil ilişkilerinin her alanda derinleştirilmesi, enerji, ekonomik ve ticari işbirliğinin güçlendirilerek devam ettirilmesi konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada Türkiye'de devam eden çözüm sürecine yönelik atılan adımların önemine vurgu yapan Barzani'nin, "Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin barış ve çözüm sürecine olan desteklerini" yinelediği aktarıldı.

 

 

 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?