banner39

İki ayrı referandum yapılabilir...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Anayasa ve başkanlık sistemi üzerine iki ayrı referandum yapabiliriz" dedi. Kalın, erken seçime ilişkin bir soruya ise "Kesin bir dille ifade edebilirim ki, yeni bir anayasa için erken seçim yapılmayacak" karşılığını verdi

Politika 26.02.2016, 18:27 26.02.2016, 18:27
İki ayrı referandum yapılabilir...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın , erken seçim ihtimalinin olmadığını ama yeni anayasa ve başkanlık için iki ayrı referandum yapılabileceğini söyledi.

Yabancı basın kuruluşlarının temsilcileriyle görüşen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Kesin bir dille ifade edebilirim ki, yeni bir anayasa için erken seçim yapılmayacak" dedi.

'İKİ AYRI YOL İZLENEBİLİR'

Cumhurbaşkanlığı'nın mevcut parlamento tarafından bir yeni anayasa yazılmasını arzu ettiğini belirten Kalın, ancak bu anayasa taslağının referanduma sunulmasının gerekeceğini söyledi.

İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanı'nın teklif ettiği gibi iki ayrı yol izlenebilir; başkanlık sistemini de içeren yeni anayasa konusunda bir referandum yapılabilir, ya da başkanlık sistemi ayrı olarak millete referandumla taşınabilir" diye konuştu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?