İktidar ve muhalefetten tahliyelere ilk tepkiler

Ergenekon sanıkları hakkında verilen tahliyeler CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu sevindirdi. Adalet Bakanı Bozdağ ise, 'gerekçeli kararı görmek lazım' dedi

İktidar ve muhalefetten tahliyelere ilk tepkiler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davası kapsamındaki tahliyelere ilişkin, "Tuncay Özkan'ın tahliyesiyle ilgili son derece mutluyum. Tabii bu arada tahliye talepleri reddedilenler de var. Aslında tümünün tahliye edilmesi lazım" dedi.

Partisinin Erzurum'daki mitingine katılmak üzere Kars'tan özel uçakla Erzurum Havalimanı'na gelen Kılıçdaroğlu, burada gazetecilerin Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan sanıklar gazeteci Tuncay Özkan, Sedat Peker ve emekli albay Levent Göktaş'ın tahliyesine ilişkin sorusunu cevapladı.

Kılıçdaroğlu, "Tuncay Özkan'ın tahliyesiyle ilgili son derece mutluyum. Tabii bu arada tahliye talepleri reddedilenler de var. Aslında tümünün tahliye edilmesi lazım. Türkiye'de haksız yere yıllardır hapiste yatan bu masum insanların özgürlüklerine kavuşması lazım. En büyük dileğim bu" ifadelerini kullandı.

ÇİÇEK VE BOZDAĞ'DAN İLK TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,, Tuncay Özkan, Sedat Peker ve Levent Göktaş'ın tahliyelerini değerlendirirken, "Gerekçelerini bildiğimiz taktirde daha net bir değerlendirme yapabiliriz" dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ergenekon kararları için "Kararı görmeden açıklama yapamam. Türkiye ayaküstü açıklamalarla kaybediyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 16:08
banner53
YORUM EKLE

banner39