banner15

İlahiyatçı yazar Ebubekir Sifil de 'Erdoğan' dedi

İlahiyatçı yazar Ebubekir Sifil, 24 Haziran seçimlerinde tercihini ve nedenlerini twitter hesabından açıkladı.

İlahiyatçı yazar Ebubekir Sifil de 'Erdoğan' dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İki sandıklı 24 Haziran seçimine bir hafta kala seçimle ilgilidğerlendirmelerde bulunan İlahiyatçı yazar Ebu Bekir Sifil, seçimde Ak Partiyi ve Erdoğan'ın destekleyeceğini açıkladı.

Ebu Bekir Sifil'in sosyal medya hesabı twitter'dan yaptığı paylaşımlarda tercihinin nedenlerini de şöyle sıraladı:

"24 Hazirana günler kala kararsızlık ve tereddüt ifade eden “ne yapacağız?” sorusu sıklıkla sorulur oldu. Bu seçim ülkemiz ve milletimiz için ne kadar önemliyse, bu sorunun da Ak Parti için o kadar hayatî olduğunu düşünüyorum.

Bu sebeple açık yazacağım. Alkışa iltifat,kargışa itibar çağını çoktan geçtim.

YAPILANLAR YAPILACAKLARIN TEMİNATIDIR

Sadece ihkak-ı hak için, “kim ne der” endişesi taşımadan, dünyevî maslahat için hakikati zedeleme zilletine düşmeden, idare-i kelam etmeden ve sadece Allah’a vereceğim hesabı düşünerek diyorum ki: Sn. Cumhurbaşkanımız’ın liderliğinde Ak Parti iktidarlarının bu ülkeye kazandırdıklarını inkâr etmek ya da küçümsemek en hafif tabiriyle “nankörlük”tür! Bunları burada tek tek sayıp dökmeyi zait addediyorum. Ve biliyorum ki yapılanlar, yapılacakların teminatıdır.
Bugünlerde kendilerine “millet ittifakı” diyenleri tam kadro destekleyen tv’ler, yazarlar/yorumcular o meş’um saldırgan, tedhişkâr, hatta tehditkâr tarzla kimi dillerine dolasa kurban alacağından daha emin artık. Oysa bu sadece milletin Ak Parti’ye itimadını zayıflatmıyor.
Aksine,bu ülkenin Ak Parti’yle yakaladığı devlet-millet kaynaşmasını ve bu sinerjinin yeşertip bütün Ümmet’e yaydığı evrensel gelecek umutlarını, kadim “arzın imarı” hayallerini tehdit ediyor.Bu zaaf görüntüsünü Ak Parti’ye yakıştıramıyoruz; izah edemiyoruz, hazmedemiyoruz.

TARAFSIZ KALACAK DEĞİLİZ

Bütün bunlara rağmen, özellikle bu milleti diz çöktürme emellerinden hiç vazgeçmeyen çağdaş Ebû Cehil’lerin ve onlara maşalık eden İbn Übey’lerin Sn. Cumhurbaşkanımız’a yönelik olarak yürüttüğü ilkesiz/ahlaksız kampanyalar karşısında elbette tarafsız kalacak değiliz!
Bu babda tarafsızlığın düşmanla işbirliğinden farkı yoktur.Bu alçak kampanyanın,Osmanlı’nın son dönemlerinde başta Abdülhamid Han olmak üzere,bu milletin değerlerini muhafaza ve müdafaaya gayret eden yerli duruş sahibi idarecilere karşı hep aynı metodu kullandığını biliyoruz: İtibarsızlaştırarak alaşağı etme! Milletimiz bu “cambaza bak” numarasına kanacak ya da çaresizlikten kanmış gibi yapıp susup oturacak dönemleri çoktan geride bıraktı! Gerektiğinde kan tükürür, kızılcık şerbeti içtik deriz; kırılan kolu yen içinde tutarız.
Ama varlığını bu milletin değerleriyle savaş üzerine bina etmiş iç ve dış ifsat şebekelerinin aşağılık emellerine hizmet etme ya da işlerini kolaylaştırma anlamına gelecek bir tutum içine girmeyi kendimize saygısızlıktan öte, vatana-millete ihanete eş sayarız.

SİYASİ BEKLENTİM YOK

Bu söylediklerimi “siyasî bir tutum olarak Ak Parti yandaşlığı” şeklinde algılamaya ve bu algı üzerinden “saldırı” moduna geçmeye hazırlananlara da şunu söyleyeyim: Siyasteçi değilim, kendi adıma bir siyasî beklentim de, gelecek tasarımım da yok.
Ak Parti ile de, siyasetle de, siyasetten dünyalık devşirenlerle de hiç bir münasebetim yoktur, olmaz. Buraya yazdıklarımdan ne sizin ne -eğer olacaksa- Ak Parti yönetiminin rahatsız olması, ne de başkalarının hoşnut olması umurumda.
Yalan dünyada hangimiz kaç gün daha yaşayacak, bilmiyoruz. Emanetin geri alınacağı zamana kadar görevimiz hakkı ikame etmek ve ülkenin geçmekte olduğu şu kritik dönemeçte tereddüt içinde olanlara “ehem-mühim” sıralamasını hatırlatmak.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 09:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48