İmralı Heyeti'nden Çözüm Süreci çağrısı

İmralı Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada Çözüm Süreci'nin yeni kurulacak hükümet tarafından devlet politikası haline getirilmesi talep edildi

Politika 03.07.2015, 12:40 03.07.2015, 13:55
İmralı Heyeti'nden Çözüm Süreci çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İmralı Heyeti'nden yazılı açıklama geldi. Açıklamada, yeni kurulacak hükümetin Çözüm Süreci'nin devlet politikası olarak belirlemesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada şöyel denildi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müzakere sürecini yok sayan, Dolmabahçe mutabakatını yanlış bulan, İzleme Heyetini tanımayan ve en nihayetinde Kürt sorunu yoktur noktasına gelen yaklaşımları büyük bir tıkanmayı da beraberinde getirdi. Seçimlerden çıkan sonuçların tartışılmaz tek gerçeği, demokrasi ve darış karşıtı anlayışlara dönük tarihsel uyarıdır. Vakit geç olmadan, bir tek yurttaşımızın burnu kanamadan, bölgesel bir barış hamlesi mümkündür. Yeni oluşacak olan hükümet formülü ne olursa olsun, Çözüm Süreci'nin devlet politikası haline getirilerek korunması ve tüm halklarımız tarafından bu sürecin somut tek kazanımı olarak değerlendirilen çatışmasızlık durumunun devam ettirilmesi gerektiğine inanmaktayız. "

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?