İmralı'ya yeni bir heyet daha gidiyor

BDP Eş Başkanı Demirtaş, önümüzdeki 10 gün içinde İmralı'ya yeni bir heyetin daha gideceğini söyledi

İmralı'ya yeni bir heyet daha gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önümüzdeki hafta ya da 10 gün içerisinde Öcalan ile görüşme gerçekleştirilmesini beklediklerini açıkladı.

Selahattin Demirtaş, "Hükümet, ateşkes olsun geri çekilmeler olsun istiyordu, onlar da oldu. Şimdi halkın beklentisi var. Halkın beklentisinin gerçekleşeceği döneme girdik. Hükümetin onu yapması lazım ki; Kürdün de içi rahat olsun. Halkın içi de rahat olsun. Hükümet bunu yapmadığı sürece süreç risk ile karşı karşıyadır." dedi.

"Müzakere masası olabildiğince korunmalıdır." diyen BDP Eş Başkanı, şöyle konuştu: Müzakere diyalogunun kopmaması için herkes elinden geleni yapmalıdır. Biz de bu doğrultuda çaba sarf edeceğiz. Ama öyle büyük umutların güçlü heyecanların yaşandığı müzakere aşamasında değiliz. Hükümetin hazırlık içerisinde olduğu paketi güçlü hale getirmesi ve tatmin edici bir adıma dönüştürmesi durumunda sürece ilişkin halkın yeniden umutları canlanacak. Eğer bunlar olursa süreç daha hızlı ilerler. Sayın Öcalan'la da görüşme gerçekleştirirsek, zannedersem bütün bu konular orada bir kez daha masaya yatırılmış olacak. Kendisinin bu konudaki yaklaşımlarını görmüş olacağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 16:36
banner53
YORUM EKLE

banner39