IŞİD tweeti gazeteci Gürsel'i işinden etti

Suruç olayıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "Bir numaralı IŞİD terörü sorumlusu" olarak nitelendiren Gazeteci Kadri Gürsel, gazetesi tarafından işten atıldı

IŞİD tweeti gazeteci Gürsel'i işinden etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milliyet Gazetesi, Suruç saldırısı sonrasında sosyal medya hesabından isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı "IŞİD terörünün bir numaralı sorumlusu" diye itham eden gazeteci Kadri Gürsel ile yollarını ayırdı.

Gazeteci Kadri Gürsel, Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Twitter hesabından isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır ithamlarda bulanan bir mesaj paylaşmıştı.
 
Gürsel, dün sabah saatlerinde attığı tweetinde, "Yabancı liderlerin Türkiye'deki IŞİD terörünün bir numaralı sebebini oluşturan kişiyi arayıp Suruç için başsağlığı dilemeleri utanç verici" ifadelerini kullandı.

İlerleyen saatlerde Milliyet Gazetesi, Kadri Gürsel’in yazılarına son verildiği kendi internet sitesinden yaptığı açıklamayla duyurdu.
 
"YOLLARIMIZI AYIRDIK"
 
Gazetenin İnsan Kaynakları birimi imzasıyla gece yapılan açıklamada Gürsel ile yollarının neden ayrıldığı şöyle ifade edildi: Suruç’ta meydana gelen vahim terör saldırısında 32 vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 100’den fazlası yaralanmış olmasının tüm ülkede yarattığı üzüntü kamuoyunun malumudur.
"Bu vahşetin yol açtığı can kayıpları karşısında, ülkemizin büyük acısını paylaşmak, terör eylemi ve örgütünü kınamak amacıyla yabancı devlet adamlarının Türkiye'deki mevkidaşlarını arayarak taziyelerini bildirmelerine ilişkin olarak, yazarımız Sn. Ahmet Kadri Gürsel'in yaptığı yorumlar, gazetecinin etik kurallarıyla bağdaşmadığı gibi grubumuzun yayıncılık anlayışı ve sorumluluğuyla da ters düşmektedir. Birlikte çalışma ortamımızı tahrip eden bu tutumu nedeniyle Sn. Ahmet Kadri Gürsel'le yollarımız 22.07.2015 tarihi itibarıyla ayrılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 09:39
banner53
YORUM EKLE

banner39