banner39

İzmarit çocuk parkını yaktı

Ankara'da sigara izmariti sebebiyle çıkan yangın çocuk parkını alev alev yaktı

Politika 27.03.2013, 10:50 27.03.2013, 10:50
İzmarit çocuk parkını yaktı

Ankara'da bir çocuk parkındaki oyuncaklar, sigara izmaritinden çıktığı belirtilen yangın sonucu alev alev yandı. Gökyüzünü siyah dumanların kapladığı parktaki yangın, itfaiyenin zamanında müdahalesi ile söndürüldü.

Olay Eryaman'da bir okulun yanındaki çocuk oyun parkında meydana geldi. Öğleden sonra saat 15.00 sıralarında çocuk parkından dumanlar yükselmeye başladı. Çocuk parkının özel bir maddeden yapılan zemini ile sert plastikten yapılmış kaydırak, salıncak ve diğer oyuncaklar kısa sürede alevler içinde kaldı.

Vatandaşların haber vermesi üzerine itfaiye ekipleri, kısa sürede yangın mahalline ulaştı. Gökyüzünü siyah dumanların kapladığı çocuk parkı yangını, yaklaşık yarım saatlik çalışmayla söndürüldü.

Görgü tanıklarının ifadesine göre yangın çıkmadan az önce parkta sigara içenlerin olduğu belirtildi. İtfaiyenin yaptığı çalışmalar sonucu ise çocuk parkının sabotaj sonucu yakılma ihtimali ağırlık kazandı.

ÇOCUK PARKLARINA DA SİGARA YASAĞI GELİYOR

Sağlık Bakanlığı'nın "Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı" kapsamında kapalı mekanlar için uygulanan sigara içme yasağına geçtiğimiz günlerde çocuk parkları da dahil edilmişti. Bakanlığın henüz hazırlık aşamasında olan çalışmasının kısa süre sonra yürürlüğe konması bekleniyor.

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?