banner15

Jandarma Komutanı da Ankara'daki iftardaydı

Başbakan Erdoğan'ın terörle mücadeleyle ilgili önemli açıklamalarda bulunduğu Ankara'daki iftarına Jandarma Genel Komutanı'nın da katılması dikkat çekti

Jandarma Komutanı da Ankara'daki iftardaydı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede yeni döneme ilişkin açıklamada bulundu. Terörle mücadelede yeni bir dönem başladığını kaydeden Erdoğan, "Demokrasiden özgürlüklerin geri adım atmadan bu meseleyi halledeceğiz. Bunun hazırlığını en ince ayrıntısını yapıyoruz. Sıcak bölgelerde profesyonel kadroların görev alması için hazırlıklar son safhaya geldi." dedi.

Başbakan Erdoğan, Ankara Demirspor Tesisleri'nde şehit ve gazi aileleri için düzenlenen iftara katıldı. Şehit ve gazi aileleriyle birlikte orucunu açan Erdoğan, iftarın ardından terörle mücadeleye ilişkin açıklamalar yaptı. Türkiye'nin her köşesini sonsuza kadar koruyacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Demokrasiden, hukuktan ve özgürlüklerden geri adım atmadan 74 milyon insanımızın emniyeti, huzur ve mutluluğunu koruyacağız." dedi.

JANDARMA GENEL KOMUTANI İLK KEZ İFTARDA

İftara, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve 2 bin 300 şehit yakını ve gazi katıldı.

"BU CİNAYET ŞEBEKESİNİN BERTARAF EDİLDİĞİNİ HERKES GÖRECEK"

"Milletimiz vatandaşımız hiçbir kutsalı olmayan bu cinayet şebekesinin bertaraf edildiğini görecektir." diyen Başbakan, teröre bir şekilde bulaşanlara da çağrıda bulundu: "Meşruiyet çizgisine gelmek isteyenler şimdiden pozisyon almalıdır. Hiçbir siyaset birlik ve bütünlüğümüzden kardeşliğimizden önemli değildir. Bütün siyasilerin, herkesin günlük kaygılarını bir tarafa bırakarak destek olmasını bekliyoruz."

"BİZLER GÖZÜ DÖNMÜŞ CANİLER GİBİ DÜŞÜNEMEYİZ"

Vatandaşlara da seslenen Erdoğan, "Bizler hiçbir zaman o gözü dönmüş caniler gibi düşünemeyiz. Bizler öfkelerimize mağlup olmayacağız. Terörle mücadele azmimizin tavizsiz süreciğinden şüpheniz olmasın. Şehitlerimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz. Gencecik evlatlarımızın kayıp gitmesine izin vermeyeceğiz." değerlendirmesi yaptı.

TERÖRLE MÜCADELE YENİLENECEK

PKK ile mücadele strateji ve yöntemlerinin yenileneceğini dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle bitirdi: "Demokrasiden, özgürlüklerden geri adım atmadan bu meseleyi halledeceğiz. Bütün devlet birimlerimizle bunun hazırlığını en ince ayrıntısını yapıyoruz. Sıcak bölgelerde profesyonel kadroların görev alması için hazırlıklar son safhaya geldi. Emniyet teşkilatımızda bu alanda bütün personeliyle yer almıştır, yer alacaktır. Bütün güvenlik güçlerimiz koordinasyon içinde uyumlu ve ortak amaca yönelik mücadelelerini yürüteceklerdir. Biz bu ülkede tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik. Bu yola böyle devam edeceğiz. Vatan topraklarımızın üzerinde asla ve asla ameliyat yapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Kimse bu tür kuru hayaller içerisine girmesin. Böyle bir operasyona kimse tevessül etmesin."

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 11:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35