Kamalak: Erdoğan var olan Musa'dan habersiz

Saadet lideri Kamalak, Başbakan Erdoğan'ın 'Bir Musa gelir' sözüne atfen "Musa'nın fonksiyonunu 40 yıldır Milli görüş yürütüyor" dedi

Kamalak: Erdoğan var olan Musa'dan habersiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Batı için demokrasinin hiçbir önemi yoktur. Mısır'daki darbe, bu söylemi hiçbir tereddüde mahal bırakmayacak şekilde ispat etmiştir" dedi.

Kamalak, partisinin ağustos ayı İl Başkanları Toplantısı'nda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mısır'da yaşananlara değinen Kamalak, "Batı için demokrasinin hiçbir önemi yoktur. Mısır'daki darbe, bu söylemi hiçbir tereddüte mahal bırakmayacak şekilde ispat etmiştir. Batı'nın istediği zevat seçimle iş başına geliyorsa ne ala, değilse Batı için askeri darbe, en dürüst, en geçerli seçimlerden bile daha makbul, daha meşrudur, Mısır'daki darbe bunu net olarak ortaya koymuştur" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Er ya da geç bir Musa çıkar ve zulmün hesabını sorar" sözlerini anımsatan Kamalak, "Başbakan Musa'dan habersiz görünüyor. Musa'nın fonksiyonunu 40 yıldır milli görüş temsil ediyor" dedi.

Hükümetin izlediği dış politikayı eleştiren Kamalak, Suriye'de olaylar başladığında İslam aleminin kendi sorunlarını çözecek güçte olduğunu, Batılılar geldiği takdirde Irak'ta yaşananların Suriye'de de yaşanacağını söylediklerini belirtti.

"Zulüm nereden gelirse gelsin en şiddetli şekilde telin ediyoruz" diyen Kamalak, "Ne oldu? Suriye'de şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 120 bini buldu. 2 milyonu aşkın Suriyeli, komşu ülkelere sığınmış durumda" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyı da kınayan Kamalak, buna alkış tutanlar olduğunu görmekten üzüntü duyduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 12:20
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 8 yıl Önce

Ama Galiba Musa lari karistiriyorsunuz.Basbakanin dedigi Hazreti Musa(a.s) sizin bahsettiginiz farkli galiba.Biraz daha gayret ederseniz Suriyedeki meseleyide getirip Basbakana yikacaksiniz.Ayip hemde cok ayip.Insana baskasinin lafi dokunmaz ama kardes zannettiklerininki agir gelir.Insaf

banner39