banner15

Kamalak Şırnak'taki saldırıyı kınadı

Saadet Lideri Kamalak, Şırnak'ta üç askerin can vermesiyle sonuçlanan saldırı üzerine bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Kamalak Şırnak'taki saldırıyı kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr Mustafa Kamalak, Şırnak'ta 3 askerin hayatını kaybettiği saldırının ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Sosyal paylaşım sitesi twitter'dan açıklama yapan Kamalak, terörü önlemenin yolunun eğitimden geçtiğine vurgu yaptı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarında 3 askerin hayatını kaybettiği saldırıya tepkiler gecikmedi. Saadet Partisi (SP) Lideri Prof.Dr. Mustafa Kamalak, ''Masum insanları, ana kuzularını öldüren terörü kınıyoruz'' diyerek tepkisini gösterdi. ''Masum bir insanı öldüren kimse tüm insanlığı katletmiş gibi günaha girer.'' diyen Kamalak, ''Masum bir insanı kurtaran ise tüm insanlığı kurtarmış gibi sevap kazanır. Rabb'imiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız bir, Kıblemiz bir. Birlik için daha neye ihtiyacımız var. Bu kadar ortak değerimize rağmen.'' ifadelerini kullandı.

Terörün önüne geçecek yolu da açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Terörü önlemenin yolu dağlardan değil okuldan geçer, eğitimden geçer. Dağa çıkmakla hiçbir şey elde edilemez. İnsanımıza eğitimi ne kadar iyi verirseniz, okullarda eğitim kalitesini yükseltir, doğru bilgileri öğrencilere verirseniz, zamanla dağa çıkacak insan kalmayacaktır. Terörü bitirmenin yolu eğitimden geçmektedir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum'' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35