banner15

Kamalak: Terörü besleyen evin içinde

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, terörü besleyen ana nedenlerin ''Evin dışında değil içinde'' olduğunu söyledi.

Kamalak: Terörü besleyen evin içinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Terörün çözümünde tek çare Milli Görüş'tür'' dedi.

Kamalak, partisinin İzmir İl Teşkilatı tarafından Buca Kaynaklar Birlik Otel'de düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan'sız ilk ramazan ayı geçiriyor olmanın burukluğunu yaşadıklarını belirtti.

Erbakan'ın önem verdiği konuların bugün de Türkiye'nin en önemli meselelerini oluşturduğunu ifade eden Kamalak, Erbakan'ın 25 Şubat 1994 tarihinde Bingöl'de yaptığı bir konuşmasında tüm dikkatleri teröre ve bölücülüğe çektiğini kaydederek, mevcut gidişin sonunun bölünmeye varacağı konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade ederek, ''Ödüllendirilmesi gereken o konuşma ne yazık ki cezalandırıldı'' dedi.

Kamalak, Türkiye'nin her gün şehit haberleriyle sarsıldığını belirterek şunları kaydetti:

''Şehit olanlara rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Elbette her derdin bir çaresi vardır. Terörün çözümünde tek çare Milli Görüş'tür. İkinci bir yol yoktur. Bir sorun varsa ilk önce o sorunu gerçek nedeni ne ve o olayları besleyen vakaları bilmek icap eder. Olayın sebebi bizzat olayları çözmekle görevli olan Olimpus tanrılarının kendileridir.''

''Olimpis tanrılarının'' yıllar boyunca milletine, örfüne, ananelerine bağlı nesiller yerine farklı görüşte bir nesil yetiştirme çabasına girdiğini savunan Kamalak, ''Olimpus tanrılarının meydana getirdiği nesil şimdi sahiplerine isyan ediyor. Bu milletin ortak değeri, üstün değeri İslam'dır. Bu gerçeği dışladığınız sürece terörü önleyemezsiniz. Türk, Kürt, Laz herkesin ortak değeri İslam'dır'' diye konuştu.

Konuşmasında sınır ötesi hava harekatını da değerlendiren Kamalak, dışardan sızmaların söz konusu olması durumunda gerekli tedbirlerin elbette alınacağını ancak terörü besleyen ana nedenlerin ''Evin dışında değil içinde'' olduğunu, bu nedenlerin en başında da ülkenin eğitim sisteminin geldiğini ileri sürdü.

Kamalak, bugün Somali'de ve Afrika kıtasındaki birçok yerde insanların kıtlıkla mücadele ettiklerini belirterek bugün gelinen durumun nedeninin kıtanın yer altı ve yer üstü kaynaklarını uzun yıllarca sömüren Avrupa olduğunu kaydetti.

Kamalak, ''Avrupa nereye ayak bastıysa katliam yapmıştır. Nereye gittiyse orayı sömürmüştür ve insanları birbirine düşürmüştür. Avrupa Birliği diyorsunuz ya, o cadde çıkmaz sokak'' şeklinde konuştu.

Saadet Partisi lideri Kamalak, Suriye'de meydana gelen olaylara ilişkin olarak da ''Elbette çevremizdeki olaylara tepkisiz kalamayız ama Suriye olayları Türkiye'nin iç meselesidir diyerek emperyalizmin ekmeğini de yağ süremeyiz'' dedi.

İftara Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılınç, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı İsmail Öztürk, bazı sendika ve sivil toplum kuruluşu üyeleri ve partililer katıldı.

Kamalak'ın konuşmasından önce merhum Necmettin Erbakan'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterildiği sunuldu. Partililerin gösteriyi izlerken duygulandıkları gözlendi.Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 01:24
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35