banner39

Kamalak: Türkiye Suriye'ye girmemeli

Saadet Partisi lideri Kamalak, Türkiye'nin Suriye'ye müdahale etmesi durumunda parçalanabileceğini savundu

Politika 08.04.2012, 17:15 08.04.2012, 17:15
Kamalak: Türkiye Suriye'ye girmemeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Suriye'de yaşanan çatışmalara ilişkin, ''İslam Birliği korunmadıkça zaman zaman ve sıklıkla bu tür olaylar cereyan edecektir'' dedi.

Partisinin Cumayeri İlçe Kongresi'ne katılmak üzere Düzce'ye gelen Kamalak, merkeze bağlı Çakırlar köyünde inşaatı devam eden Prof. Dr. Necmettin Erbakan Camisi ve Kur'an Kursu'nda incelemelerde bulundu.

Burada partililerle öğle yemeği yiyen Kamalak, yaptığı açıklamada, Suriye'deki olayların İslam coğrafyası için hazin ama kaçınılmaz bir sonuç olduğunu söyledi.

''İslam Birliği korunmadıkça zaman zaman ve sıklıkla bu tür olaylar cereyan edecektir'' diyen Kamalak, ''Bu yüzden Milli Görüş, 40 yıldan bu yana İslam birliği için çırpınıyor'' ifadesini kullandı.

Bu tür çatışmaların bir süre önce Libya'da, şimdi ise Suriye'de yaşandığını anlatan Kamalak, şunları kaydetti:

''Haçlıların nihai hedefi büyük İsrail devletinin kurulmasıdır. Osmanlı Devleti'ni savaşa sokarak, topraklarını ellerinden aldılar. Şimdi de 'büyük İsrail Devleti'nin kurulması için Türkiye'nin bir savaşa sokulması lazım, Türkiye savaşa girerse Osmanlı gibi parçalanır.' Nihai amaçları da budur. Türkiye bu oyuna gelmemelidir.''

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?